Nauja Rusijos nacionalinio saugumo strategija: pagrindinės grėsmės - JAV ir NATO, o atsakas į šias grėsmes - galingas branduolinis ginklas ir nuolatinės parengties įprastinės pajėgos

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Arthuras 2016-01-04 00:29
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/li ... -56-467874 7:20 įraše. Grybauskaitė tik pasitaisė vėliau, jog tai yra valstybė rodanti teroristinių bruožų. O pradžioje ją vadino teroristine valstybe.
DimQa 2016-01-04 07:53
Butthurt much? Gyvenam valstybėje, kuri yra "priešiškai" nusiteikus prieš ruSSija. Ir tas niekada nepasikeis, mes per daug nukentėjom nuo jos. Tad yra du variantai, arba jūs susitaikot su tuo, arba chemodan, vokzal, mother russia. Viskas labai paprasta
Arns 2016-01-04 10:29
Dvigubas nulis, na nereikia apsimetinėti, nežinau kodėl, bet labai toleruojate visus nusišnekėjimus, o dar labiau įžeidinėjimus. Gal trūksta principingumo, kurio turėjo Smėlis? Tu toleruoji vatnikas? Na kitas toleruos debilas (psichinė būklė), motkrūšys (netradicinė meilė), nigeris (žmogus iš Nigerijos ar turintis kelintos kartos šaknų) ir pan. Bendrame kontekste , tu prisidedi prie įžeidinėjimų ir netvarkos kėlimo, net pats nesuprasdamas kaip per asmeniškumus leidi užsiauginti sparnus visokio lygio bomžams. Pilnai pritariu Simplicity išreikštai nuomonei, jog seniau diskusijos buvo kitokios. Be jokių dvigubų standartų, kas nusišnekėjo ar jei diskusijos nukrypo nuo temos, viskas būdavo ištrinama, o persistengusieji pailsėdavo. Nebūdavo tokių baisių įžeidinėjimų net tada, kai buvo galima rašyti neprisiregistravus, kokius turime dabar... Bendrame kontekste, žinučių skaičių gal ir padaugėjo, bet iš jų skaitymo vertės liko bene vienas kitas. Kad ir šioje temoje, pusė pranešimų nesusiję nei su tema nei su bandymu bent apie kažką diskutuoti. Bet clickų portalas gal dar iš inercijos ir prisirinks.
Niemand 2016-01-04 11:26
Nu vartyk kaip nori, bet tai fakto konstatavimas, o ne įžeidimas. Tai, kuo Rusija užsiima Ukrainoje, niekaip kitaip kaip tik terorizmu nepavadinsi...
naim 2016-01-04 14:30
Visu pirma nuo kada 0.5mln maidanieciu patapo ukrainos gyventoju dauguma? juk ukrainoje gyvena apie 30mln zmoniu , o gal ten ne zmones? ..... sakai krymo uzgrobimas..... mhmm tai labai diskutuotina nes krymas kazkada buvo dovanotas ukrainai su salyga kad ji taps ssrs dalimi.... ukraina atsiskyre nuo ssrs tad krymas kaip ir neteisetai liko ukrainos sudetyje, bet kadangi valde Janukovicius tad rusai triuksmo nekele... Beje pasidomek koki turta igijo USA senatorius bidenas, Kerry ir ju vaikai ... pagooglink : biden and ukraine , suprasi kad tai nebuvo normalus valdzios pasikeitimas, P.S. papasakok ka ukrainoje veikia A.Kubilius?
uodas 2016-01-04 14:47
Koks skirtumas kas kuom užsiimineja, esmė, kad aš gyvenu laisvoje demokratinėje šalyje ir man laisvos šalies piliečiui nepatinka, kai man mano šalies vadovai meluoja (arba bent labai, labai sutirština spalvas), kad rusija pvz žydra, nors akivaizdziai ji raudona (spalvas pasakiau betkokias). va kur esmė. t.y. niekas neturi man pudrinti akių mano pačio šalyje ir tai matydamas, nusiviliu tuom, kas man gal būt brangiausia. Pradedu ieškoti savo susigalvotais budais tiesų (suprantu rusiškai ir vokiškai, tai ir seku viską ką jie sako, ir nei su vokiečiais, nei su rusais - "lietuviška teisybė" kartu nevaikšto, o kitas supranta tik rusiškai..., o trečias tik angliškai...). o taip noretusi papraščiausiai paskaityti žinias puslapio kur galūne .lt O kokią propagandą varo putinas rusams, ar kokie jie blogi patapo kai prasidėjo visas šūdas Ukrainoje ir kas jį užvirė čia jau antraeiliai dalykai. Ir tiktai betkas prasižioja, kad nesutinka su kišama "teisybe" iškarto būna suėstas vietinių "zombių", kurie mano kad visi kiti zombiai, bet tik ne jie. Vietoj to kad draugiškai išsiaiškintume, kodėl yra pasaulyje taip, kaip yra ir ką reiktu daryti, kad iš to gauti maksimalią naudą vidaus ūkiui netik dabar, bet ir kadanors tarpvalsybinėms aistroms nurimus yra vykdoma raganų medžioklė visu pajėgumu. Aišku tikiu kad gal būt sėdi koks rusu šnipo pavaduotojo, pavaduotojo pavaduotojas ir Lietuvos top10 forumuose dergiasi - logiška. bet man keista, kad kai kurie zombiauja aklai - absoliučiai aklai čiut ne - kas mėgsta barščius ir koldūnus, tas putino draugas.
Arthuras 2016-01-04 17:30
Asmeniškai, tai man nei šilta, nei šalta nuo to. Aš tik konstatuoju faktą, kad mūsų politikai užsienio politikoje reiškiasi su styrančiomis žagrės rankenomis iš kišenių. Nei viena valstybė (o gal tu galvoji, kad Europoje nėra daugiau nukentėjusių nuo rusų (Sovietų Sąjungos, tiksliau)? O gal kad mes turime daugiausiai galios Europoje?) daugiau nieko panašaus neporino bent jau viešai. Ir žinai, kuo žmogus kvailesnis, tuo visada jam viskas paprasčiau. Kuo protingesnis - tuo sudėtingiau. Kai pradėsi suprast, kad ne viskas yra tik balta ir juoda, ir kad ne viskas tiesa, ką delfi.lt ar kiti portalai rašo - tada pamatysi, kiek viskas čia yra sudėtinga.
Creatium 2016-01-04 17:36
Grybauskaitė Rusijos pavadinimo neminėjo. Taip, kad. Dar kartą pasikartosiu. Kai Rusija užima dalį kitos valstybės, sukelia ne vieną karą, švaistosi oficialiais pasisakymais apie teiginiais fašistus ir kt. - tai čia nieko tokio? Kai Grybauskaitė apie "teroristinę valstybę, kuri okupuoja gretimas teritorijas" pasako, tai čia jau karo kurstymas, neapykantos skleidimas, pasibaisėtina ir t.t. Tai po jūsų tokių teiginių kitų minčių, apart "vatnykas" kilti ir negali. Nes arba reikia visiškai neturėti proto ir negebėti palyginti teroristinių ir karo veiksmų su pasisakymu, arba tą nepalyginamą faktą ignoruoti siekiant skleisti propagandą. Durniumi vadinti jūsų turbūt nereikėtų? Tada lieka antrasis variantas. Keliat čia tokias absurdiškas menkavertes problemas. Pavadino ar nepavadino. Faktas yra, kad Rusija elgiasi agresyviausiai visame regione, pastoviai klibina ir užkabina jai nepatinkančias valstybes, sukelia karus, perversmus, žudo oponentus, akivaizdžiai meluoja ir skleidžia propagandą visais kanalais. Dabar dar ir aiškiai įvardijo, kad NATO - pagrindinė grėsmė. Tai ko galima iš jos tikėtis?
Pjovėjas 2016-01-04 18:17
Kaip visad tokiu atveju, pusiau tiesa, pusiau melas ir kažkaip išsivarto kreivuose veidrodžiuose? Tai jei bandai prisimint istoriją, prisimink iki galo: Kai Ukraina atsisakinėjo branduolinio ginklo, didžiausios karinės jėgos (ĮSKAITANT RUSIJĄ) garantavo jos teritorinį vientisumą, pagal tas ribas, kokios tuo metu buvo, be jokių išlygų. Tu matai, nutik tu man taip, kad Krymas buvo tuo metu Ukrainos. Praėjo visai nedaug laiko ir viena pusė tiesiog ignoruoja ir net apsimeta, kad negirdi, kai jai primena šį faktą. Kažkaip visi siūlantys "žiūrėt įvairiau", "nepasiduot ir kitos pusės propagandai", "nu juk kiekvienas teisus" labai patogiai vienos šalies propagandai (Rusijos, nepabijokim to įvardint) užmiršta žiūrėt patys įvairiapusiškai iki galo... vat kas įdomiausia. Creatium arnui labai teisingai atsakė.
Arthuras 2016-01-04 18:29
Žiūri iš savo pusės. NATO stengiasi praplėsti savo ribas kiek įmanoma arčiau Rusijos. Kadangi NATO ir Rusija nėra bendradarbiaujantys aljansai, nieko keisto, kad NATO buvo įvardinta kaip grėsmė. Mes esame Rusiją įvardinę kaip grėsmę (jei ir neoficialiai, tai visi tą žino). Na ir kas?
Simplicity 2016-01-04 19:28
Creatium, eilinį kartą skambūs mūsų vadovų pasisakymai baigsis tuo, kad vėl tapsim rusofobais-fašistais ir rusų priešu Nr.1 Europoje (pagal rusų apklausas), o vokiečiai taps geriausiais rusų draugais. Jau ne kartą ir ne du Lietuvos verslininkai kentėjo vien dėl to, kad pirmieji Lietuvos asmenys kalbėdami viešai nerinko žodžių. Putinas didžiosioms NATO bloko šalims pasiūlo kartu spręsti Sirijos problemą ir susėda prie bendro stalo. Į ką mūsų prezidentė replikuoja, kad su Rusija į koaliciją neis (nors mūsų ten niekas ir nekviečia), kol ji nepasitrauks iš Gruzijos ir Ukrainos. p.s. Palikim Putino Rusiją nuošalyje. Parodyk man bent vieną kaimyną su kuriuo turime puikius santykius.
Arthuras 2016-01-04 19:44
Gruzija ir Ukraina (ne visai kaimynai gal ). Bent jau žiniasklaida bando taip nušviest. Nes mes jų pavienius karius pagydom - tai va, reiškias, gerai sutariam.
Marius.brn 2016-01-04 20:34
Vatnikas nėra įžeidinėjimas, nebent tasai žmogus savo politines pažiūras laiko gėda sau ir tada tam žmogui užmynus tą gėdos spuogą jisai labai susinervina. Kiek tada vertingos tos politinės pažiūros, jei net negali drąsiai pastovėti už jas, nebijodamas kritikos? Simplicity, nuvažiuok į kokį Belfastą ir paklausinėk, kurie nemoka (-ėjo) padoraus elgesio. Kaip ir Šiaurinėje Airijoje, taip ir kitur tautos istorinė atmintis neišnyksta per dieną ir reikės ne vienos kartos, kad būtų galima atleisti okupacijos žalą/traumas. O jei taip ir toliau elgtis politinėje arenoje, tai pagarbos rusai taip ir negaus. Ir taip, valstybių aukščiausios galvos turėtų rankiotis kruopščiau ką kalba, bet net ir tai nepakeis realybės, kad patys rusai nenori matyti tokio pasaulio kokį matome vakaruose. O ties tuom ir reikėtų sustoti, nes čia ir prasideda visos problemos, bet ne tenais kur tu jas bandai surasti. Kiek Rusijos verslininkai prarado dėl savo didžiojo vado politikos ir kalbų? Kodėl staiga taip pagailo Lietuvos verslininkų? Su kuom Rusija turi gerus santykius dabar? Visi šitie klausimai lygiai taip pat galioja ir rusijai. O jei nori meilės, tai ji turi būti abipusė ir supratingumas turi būti abipusis. Tačiau nė viena pusė jo neturi, o tu kažkodėl apeliuoji į tai, kad tik Lietuva šioje dramoje "nesusivokėlė". Vienas niekados negali būti prastesnis/silpnesnis, nes tada tai bus tik susimetimas iš reikalo, o ne meilė. Klaidos yra daromos ir jos daromos abiejose pusėse. Taip yra, kai nenori nusileisti kovodamas už savo tiesą. Bet todėl ir tenka svarstyti, ne kas yra daroma neteisingai iš mūsų pusės, bet kas yra mūsų vertybės.
DimQa 2016-01-04 22:59
Šiaip barščiai ir koldūnai yra valgomi ne tik rusijoje. Aš pats iš Ukrainos ir ten šie patiekalai skaitomi nacionaliniais Čia šiaip, dėl bendro išprusimo
Creatium 2016-01-04 23:30
Žmogus puikiai atsakė tiems, kurie komentavo mano postus. Nereikia apsimetinėti ir pasakoti, kad visko centras - Lietuva. Pamirškit tą Lietuvą. Patys sakėt, kad ji yra nieko verta, maža ir niekam neįdomi. Tai taip ją ir vertinkime šioje diskusijoje, nes politinėje arenoje, daugiau ar mažiau, taip yra. Tada turime dvi puses: Rusiją ir NATO. Kuri pastaraisiais metais elgiasi kaip agresorius? Tik nebandykit išvartyti, kad NATO, nes tai bus paprasčiausias melas ir jo negebėsit pagrįsti absoliučiai niekaip. Galiu tik draugiškai priminti, kad NATO prieš jau gerus kelerius metus (gal ir kiek daugiau) buvo numačiusi galimą artimą bendradarbiavimą su Rusija, galbūt net bendrą mini-sąjungą. Visa tai nerūpi Kremliui, nes nebelikus pagrindiniam priešui - vakarų imperialistams - nebeliks ką kaltinti dėl Rusijos problemų. O būtent tą bando nuslėpti dabartinė Rusijos valdžia. Akivaizdu, kad propaganda neveikia užsienyje, o saviems jos kaskart reikia vis daugiau (juk tai paprasčiausias narkotikas). Kas yra stipriau už vakarų fašistus? Karas ir "pergalės". Kas bus toliau? Tauta nebesitenkins atpiginta degtine, nes nebus su kuo ją užkąsti. Kai toks momentas bus pasiektas, bus tik keli galimi keliai. Vienas jų yra realūs masiniai karo veiksmai (taip pateisinant didėjantį karinį biudžetą ir valdžios išlaikymą), o kitas - vidinis perversmas Rusijoje, apie kurį jau deja seniai kalba opozicija, kuri tos pačios propagandos dėka yra sėkmingai naikinama. Aš net nebežinau apie ką čia dar galima diskutuoti. Yra visiškai elementaru nuo ko viskas prasidėjo ir kuri pusė iškasė nesantaikos kirvį. Akivaizdu ir tai, kuri pusė dėl to labiausiai kenčia. Paradoksalu, tačiau tai yra viena ir ta pat pusė. Jau rašiau kokie žmonės bando tą nuneigti: arba visiški idiotai, arba propagandos mašinai tarnaujantys.
manas 2016-01-04 23:51
Ziniasklaida sako - broliskoji Gruzija Nors nei jie mum broliai nei ka, greiciau Stalino gimtine. Bet va propaganda veikia daugumas musu isikando kad jie mums broliski ir turetume uzstoti juos nuo rusu
Arthuras 2016-01-05 00:24
. Niekas nėra daroma iš geros dūšios!!! Visi veiksmai, tiek JAV, tiek Rusijos, tiek visų NATO ar ES valstybių yra pagrįsti nauda SAU (įtakos auginimas, saugumas ir t.t.). Kai šitą suvoksit, tada pradėsit matyti ne tik savanaudiškus/agresyvius Rusijos poelgius, bet ir visų kitų likusių valstybių.
hamann 2016-01-05 07:53
Nepaisant tavo nevykusio sarkazmo, pernai buvau tiek Gruzijoje, tiek Ukrainoje. Tiek betkuris Gruzinas, su kuriuo teko bendraut prisimena, kai mūsų prezidentas kartu su Lenkijos stovėjo Tbilisyje kai Gruzija buvo puolama, tiek eilinė parduotuvėlės pardavėja Kijeve, išsikalbėjus, jog mes iš Lietuvos, dėkojo už palaikymą pabrėždama kaip jiems tai yra svarbu, tuo pačiu apgailestaudama, kad Ukraina neatsiribojo nuo rusijos kartu su pabalčiu, kai sąjunga byrėjo.
Pjovėjas 2016-01-05 08:17
Dūmos vicepirmininkas jau pakankamai aukštas postas? (Žirinovskis konkrečiau) O jis dar stipriau reiškiasi (neišskiriant nė pasiūlymų tiesiogiai aneksuot Baltijos valstybes). Putinas spaudos konferencijose ne kartą yra nusileidęs iki organų minėjimo. Ne, nesakė žodžių "b...s", sakė apie būtent tam tikrus kūno organus. Bet nė vienas iš kultūringų vadovų, į kuriuos jis taip trokšta lygiuotis, spaudos konferencijose paprastai iki to nenusileidžia. Aš jau nekalbu apie šiaip dūmos narius, kurie karts nuo karto pasiūlo svarstyt klausimą, ar Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas yra teisėtas aktas (Rusijos dūmos deputatas siūlo svarstyt TSRS teisę??? Tai jau net nebeapsimetinėjama, kad save tapatina su imperija? + kaip visad, galų gale atsiremiama į "o kiti irgi taip daro" kaip visad, tai laikoma pasiteisinimu, kad irgi gali nusikaltimus daryt. Ir kaip visad, save tuo pateisina, o kitus smerkia.
uodas 2016-01-05 09:29
esu girdėjęs apie kalėjimo "varatylas", kurie nevietoje padėtą kableli sugeba padaryti pasauline problema, o pačią mintį nustumdami į šoną lig jos net nebuvo.. jei aš sakau A kvadratiu +B kvadratiu = C kvadriatiu, tai tokiems visai nesvarbu, kad mano parašymas yra teisingas, jie pradeda ieškoti betkokia kaina prie ko prisikabinti... ir aišku randa va tokia smulkmeną - kad parašiau KVADRATIU, o ne KVADRATU - ir tai padaro esmine klaida, del ko mano mintys sumenkinamos populiaru ir efektinga