Nenustebkite, jei internete pasipils naujos sąmokslo teorijos: pusdykumėje, labai toli nuo bet kokio vandenyno Argentinoje pastebėtas banginio lavonas (Video) (1)

2017-05-19

Argentijoje, viduryje pusdykumės, pakankamai toli nuo vandenyno ar bet kokios civilizacijos, buvo pastebėtas didžiulis negyvas banginis. Keistas reginys išgąsdino netoliese vaikščiojusius keliautojus. Buvo svarstomi įvairūs variantai šiam mistiškam įvykiui paaiškinti. Galbūt banginis buvo gabenamas lėktuvu ir kažkokiu būdu nukrito? O gal tai ateivių ar antgamtinių jėgų darbas? Pasirodo, paaiškinimas yra kur kas paprastesnis, nors istorija vis tiek keista.

Banginių palaikai dykumose kartais iš tikrųjų yra randami. Tačiau tai visada būna suakmenėjusios fosilijos, iš tų laikų kai toje vietoje tyvuliavo vandenynas. Šis banginis Argentinoje nebuvo panašus į tūkstančio metų senumo palaikus. Jis atrodė kaip neseniai ištrauktas iš vandens ir numestas vietoje, kurioje nėra žmonių. Štai vienas filmukas su šiuo neįprastu vaizdu:

Tai kas iš tiesų tai yra? Tai - banginio skulptūra, meistriškai sukurta garsaus Argentinos menininko  Adrián Villar Rojas. Šiam meno kūriniui pagaminti panaudotas molio ir purvo mišinys, kuris sudaro įspūdį, kad banginis yra senas, žuvo prieš kelias dienas ir jau spėjo išdžiūti. Jis atrodo tarsi pagulėjęs ant vandenyno dugno.

Skulptūra sukurta turtingos Eskenazi šeimos valdose. Internautai juokiasi, kad tai - dar vienas keistas turtingo žmogaus įnoris. Ar galite įsivaizduoti, kad vieną rytą pabundate ir užsimanote savo valdose turėti negyvo banginio skulptūrą? Kiti mano, kad skulptūra yra susijusi su aplinkosauga.

Banginis guli San Chuano provincijoje, visai netoli Parkinsono kalno. Čia žmonės dažnai išeina pasigrožėti gamta - kalnuota vietovė yra populiari tarp žygeivių. Todėl vieta tikrai pasirinkta neatsitiktinai. Toje vietoje dirbantys žmonės pasakoja, kad netoliese yra iš panašių medžiagų pagamintas liūtas.

Tai, žinoma, ne vienintelis tokio keisto ir žmones sugluminusio meno pavyzdys. Štai vasarį rašėme apie prie vieno greitkelio JAV pastebėtą sudužusį erdvėlaivį. Menininkas jį pagamino iš senos betono maišyklės būgno ir apgavo ne vieną pro šalį važiavusį vairuotoją.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(23)
(39)
(-16)

Komentarai (1)