Įvyko Plokščios Žemės konferencija ir ji buvo tokia juokinga, kaip ir manote (132)

2017-11-17

Lapkričio 9 ir 10 dieną, Šiaurės Karolinoje, Raleigh'yje, vyko kasmetinė Tarptautinė plokščios Žemės konferencija. Dalyvavo apie 400 žmonių iš viso pasaulio. Viskas buvo tiesiog nuostabu.

Konferencijoje pranešimus, iškalbingai pavadintus maždaug „NASA ir kiti kosmoso melai“, „Konvencinio mokslo melų demaskavimas“, skaitė įvairūs žymūs Plokščios Žemės (PŽ) sąmokslo teorijos šalininkai. Bilietai kainavo nuo $109 iki $249.

Nepaisant kontroversiškų nuomonių, bet nors Žemė akivaizdžiai nėra plokščia, nepergyvenu, kad šie žmonės susirenka. Juk visiems patinka būti apsuptiems bendraminčių?

Pavyzdžiui, žemiau esančiame BBC vaizdo klipe vienas dalyvis sako tiesiog norėjęs sutikti kitus bendraminčius. Aišku, koks nors kitas hobis būtų geresnis, bet juk kai kurie žmonės jaučia vienatvę ir jiems tereikia pakalbėti su kitais.

Tačiau būtų geriau, jei visas šis PŽ dalykas apsiribotų tokiais negausiais renginiais. Dabar krepšinio žaidėjai ir muzikantai pasisako, palaikydami šią idėją, o tai, pripažinkite, nieko gero. Šių metų susirinkimas buvo daug populiaresnis už ankstesnius.

O pažiūrėjus kai kurių šių kalbų įrašus, nejučia kyla abejonės dėl ryšio tvirtumo tarp sveiko proto ir prelegentų. Tai iliustruoti galėtų žemiau pateikti (ačiū Patheos už parodymą) garsaus plokščiažemio ir YouTube kanalo autoriaus Marko Sargento klausimai ir atsakymai. Jie, tarkime taip, keisti.


Jei nenorite vargintis, žiūrėdami viską, štai kelios nuorodos. 12 minutę jis atsako į klausimą apie PŽ teorijos dėstymą mokyklose.

„Manau, jau nedaug trūksta,“ sakė Sargentas. „Mokslas turės išspręsti šį klausimą, paprastai ir aiškiai. Jie negali amžinai mūsų uiti.“

Tačiau labiausiai patiko, kaip jis atsakė klausimą apie Eloną Muską (ne! tik ne Elonas) maždaug 31:10. Jau pats klausimas puikus:

„Norėčiau sužinoti, ar tokie žmonės, kaip Elonas Muskas, įkūręs SpaceX programą [Sargentas suniurzgia nepatenkintas], kai jie pagamins raketą, galinčią pasiekti skliautą… ar jie atsitrenks į jį ir iškart sprogs, ar nuslys pakraščiu?“

Ar gali Sargentas atsakyti į tokį klausimą? Dar ir kaip gali!

„Ok. iš tiesų, Elonas Muskas, ką jis sako yra grynas melas,“ sako jis aidint auditorijos aplodismentams. „Elonas Muskas tiesiog kas savaitę traukia nesąmones iš savo sėdimosios.“

Atrodo, visa tai baisiai smagu, ir kremtuosi, kad tai praleidau. Laimė, konferencija vyksta kasmet, ir jau artėja renginiai Londone ir Sidnyje. Pasimatysime ten.


Jonathan O'Callaghan

iflscience.com

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(29)
(47)
(-18)

Komentarai (132)