Pragaras ir „demokratija kaip SSRS“: ypač spalvingas visuomenines apklausas piešiamas rusų paveikslas (Grafikai ir diagramos) (1)

2016-02-17

Sociologinės apklausos didžia dalimi pakeitė rusams tikrus rinkimus ir referendumus. Jų rezultatai tiesiogiai nedaro įtakos tikrovei, o skaičiavimo metodologijoms ir sąžiningumui kyla daug klausimų. Tačiau, kaip bebūtų, apklausos svarbios tuo, kad jomis vienaip ar kitaip tikrinamės: štai čia galvoju taip pat, kaip 80%, o štai čia mano požiūrio šalininkai telpa statistinės paklaidos ribose. Tuo tarpu valdžia apklausas naudoja kaip papildomą legitimumo šaltinį (garsieji 86%, palaikantys Putiną ir pritariantys Krymo prijungimui).

Slon Magazine nutarė grafikais ir svarbiausiais skaičiais apjungti įdomiausius naujausios Levada centro apklausų rezultatus.

…kuri juda nežinia kur

72% apklaustųjų supratimas, kur link juda šalis ir kokie tikslai iškelti dabartinei valdžiai, gan miglotas (arba jo visai nesama).

Taip pat 56% respondentų mano, kad valdžioje esančius žmones visų pirma jaudina, išsilaikymas toje valdžioje, asmeninė nauda arba stambių korporacijų interesų gynimas.

56% mano, jog būtina palaikyti savo šalį, net jeigu ji neteisi.

72% teigiamai įvertino idėją, kad narkotikų naudojimas turėtų būti laikomas baudžiamuoju nusikaltimu ir vartotojai turėtų būti priverstinai gydomi.

58% apklaustųjų mano, kad suaugę vienos lyties asmenys neturi teisės į tarpusavio seksualinius santykius netgi abiem pusėm sutinkant.

Geras caras ir blogi bajorai

Šiuolaikinio ruso laisvių bilis

Penkios svarbiausios žmogaus teisės, surinkusios daugiausiai balsų apklausoje

  1. Teisė į gyvenimą
  2. Teisė į nemokamą švietimą, medicinos pagalbą, aprūpinimą senatvėje, sergant
  3. Asmeninio gyvenimo, būsto neliečiamybė
  4. Teisė į gerai apmokamą darbą pagal specialybę
  5. Teisė į nuosavybės valdymą

72% rusų sutinka, kad Rusijai reikia stipraus lyderio, kuris įvestų tvarką, tegul ir laikinai atšaukiant rinkimus ir apribojus žodžio laisvę.

44% apklaustųjų norėtų grąžinti vienokią ar kitokią realią mirties bausmę.

39% rusų Josifui Stalinui jaučia pagarbą, simpatiją ar susižavėjimą.

Rusija+

82% rusų palaiko Krymo prijungimą prie Rusijos, o 50% visų apklaustųjų pasirengę asmeniškai sumokėti už tai.

 
Georgij Nejaskin

Slon Magazine apžvalgininkas

32% rusų regi ateities Rusiją, išlaikiusią dabartines sienas ir prisijungusią vieną ar kelias buvusios SSRS respublikas.

Iš kur tokie rezultatai?

Gali būti, priežastis yra ta, kad 85% rusų naujienas apie šalį ir pasaulį sužino per televizorių, o didelė dalis (41%) apklaustųjų šios žiniasklaidos priemonės pateikiama informacija apie įvykius pasitiki labiausiai.

Георгий Неяскин
slon.ru

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(32)
(5)
(27)

Komentarai (1)