Dell pristatė „neužmušamus“ kompiuterius (Video) (3)

2014-04-10

Įprastiniai nešiojami kompiuteriai projektuojami taip, kad būtų ypač lengvi ir kompaktiški, tačiau dėl to gerokai nukenčia atsparumas destrukciniams aplinkos poveikiams. Buitinėms sąlygoms tai menka problema – vartotojai patys nešiojamus kompiuterius saugo nuo sutrenkimų, vandens, dulkių ir kitokių blogybių, kokių būtų sunku išvengti, naudojant jį ekstremaliose sąlygose. Tokiose kaip statybose, gamyklinėse patalpose, lauko darbuose, karyboje, žygiuose po gamtą ir pan. Štai tuomet jau praverčia specializuoti, sutvirtintos konstrukcijos nešiojami kompiuteriai.

Viena iš kompanijų, nuo seno gaminančių sustiprintus nešiojamus kompiuterius yra „Dell“. Tiesa, lietuviškame asortimente tokie kompanijos gaminiai nėra populiarūs, nors netrūksta ir visai egzotiškų modelių – tolesnėje nuorodoje galite susipažinti su mūsų rinkoje platinamais Dell kompiuteriais, jų lietuviškomis kainomis ir techninėmis charakteristikomis.

Papildydama ir taip nemenką gaminių asortimentą, šį mėnesį „Dell“ anonsavo naują sustiprintų nešiojamų kompiuterių seriją „Rugged Extreme“.

Pristatyti du nauji modeliai – „Latitude 14 Rugged Extreme“ ir „Latitude 12 Rugged Extreme“. Abu jie atitinka IP65 standarto reikalavimus, kitaip tariant, jų korpusas apsaugo vidinę elektroninę įrangą nuo išorinės drėgmės ir dulkių, o taip pat nuo kritimo iš 2 metrų aukščio.

Nešiojamas kompiuteris „Latitude 12 Rugged Extreme“ turi 11,6 colių įstrižainės lietimui jautrų ekraną. Ekranas įtvirtintas aliuminio rėmelyje ir gali jame vartytis 180 laipsnių kampu. Tad „Latitude 12 Rugged Extreme“ turi dvi panaudojimo galimybes – vieną, kaip įprastinio nešiojamo kompiuterio, ir kitą, pervertus ekraną, kaip planšetės.

Naujasis transformeris „Latitude 12 Rugged Extreme“ turi 8 Mpx vaizdo kamerą su blykste, 4 celių akumuliatorių, kurio energijos, pasak „Dell“ atstovų, visiškai pakaks 8,5 val. autonominiam darbui. Hibridinio kompiuterio masė – 2,72 kg.

14 colių įstrižainės ekraną turintis modelis „Latitude 14 Rugged Extreme“ priklauso sustiprintų klasikinių nešiojamų kompiuterių klasei ir skirtas konkurencijai su populiaria „Panasonic Toughbook“ serija. „Latitude 14 Rugged Extreme“ sveria 3,45 kg ir gali būti sukomplektuotas su 6 arba 9 celių akumuliatoriumi. Jo sukauptos energijos užteks iki 14 valandų autonominio darbo.

Abu naujieji „Dell“ sustiprinti kompiuteriai turi kietuosius diskus, kurių talpa siekia iki 512 GB, operatyvinės atminties kiekis iki 16 GB, o visus skaičiavimus atlieka ketvirtosios kartos „Intel Core“ procesoriai. Už vaizdo atkūrimą atsakingos integruotos arba diskretinės vaizdo plokštės – šis pasirinkimas priklausys nuo pirkėjo pageidavimų.

Abiejų sustiprintų „Rugged Extreme“ serijos kompiuterių ekranų raiška yra vienoda ir siekia 1366х768 px.

Kaip ir įprastiniai nešiojami kompiuteriai, taip ir „Rugged Extreme“ turės adapterį „Wi-Fi“ ir „Gigabit Ethernet“, pagal pasirinkimą bus galima įsigyti modelius su „3G“ ryšio adapteriu, ir lizdais „USB 3.0“, „USB 2.0“, „VGA“ ir „HDMI“.

Pirkėjai galės rinktis „Rugged Extreme“ serijos kompiuterius su „Windows 8.1“, „Windows 7“ arba „Ubuntu Linux 12.04“ operacinėmis sistemomis.

Prekyba abiem modeliais prasidės gegužės mėnesį. „Latitude 12 Rugged Extreme“ be mokesčių kainuos $3650, o „Latitude 14 Rugged Extreme“ $3500. Kaina ne eilinė, kaip ir patys kompiuteriai.

Tolesniame vaizdo siužete - linksma šių kompiuterių reklama/galimybių demonstravimas:

Tiesa, į „Latitude 12 Rugged Extreme“ labai panašią konstrukciją turi kitas „Dell“ transformeris – „Dell XPS Duo 12“. Nors jis neatlaikytų panašių mechaninių išbandymų, tačiau pagal kitas galimybes tikrai nenusileidžia atspariajam giminaičiui. Jeigu įdomu, tolesnėje nuorodoje galite susipažinti su „Dell XPS Duo 12“ lietuviška kaina ir techninėmis charakteristikomis.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(9)
(0)
(0)

Komentarai (3)