Mažieji šunys gali būti kilę iš Artimųjų Rytų vilkų  (0)

Visi mažieji šunys gali būti kilę iš Artimųjų Rytų, teigia Kalifornijos universiteto mokslininkai, praneša BBC. Žurnale „BioMed Central“ paskelbtame tyrime teigiama, kad mokslininkai nustatė, jog visų mažųjų šunų genas IGF1 yra glaudžiai susijęs su Artimųjų Rytų vilkų genu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Archeologai Artimuosiuose Rytuose rado 12 tūkst. metų senumo mažųjų šunų palaikus. Europoje rasti senesni šunų palaikai – 31 tūkst. metų senumo – tačiau tai buvo didesnių šunų palaikai. „Kadangi visi mažieji šunys turi tam tikrą geno IGF1 atmainą, šį geną šunys galėjo perimti tolimoje praeityje“, – teigė Kalifornijos universiteto mokslininkė Melissa Gray.

Mokslininkų komandos tyrė viso pasaulio pilkųjų vilkų genus. „Tyrėme pilkuosius vilkus iš Šiaurės Amerikos, Artimųjų Rytų, Izraelio, Irano, Indijos, Kinijos, Rusijos, Italijos, Ispanijos, Baltarusijos ir Belgijos“, – paaiškino M. Gray. Tyrimo rezultatuose teigiama, kad panašumas tarp mažųjų šunų ir Artimųjų Rytų pilkųjų vilkų genų reiškia, jog iš šių vilkų kilę šunys tapo mažesni dėl to, kad vilkai buvo prijaukinti. Tyrinėtojai tvirtina, kad žmonėms labiau patiko maži šunys, kadangi juos buvo lengviau laikyti namuose, jiems nereikėjo daug vietos. Gyvūnai paprastai tampa mažesni, kai yra prijaukinami. Ši tendencija pasireiškė ir su galvijais, kiaulėmis bei ožkomis.

M. Gray mano, kad šie rezultatai galėtų būti naudingi šunų veisėjams: „Kadangi mes atradome geną, nuo kurio priklauso kūno dydis, tai gali būti panaudota siekiant išvesti mažesnio ūgio šunų veisles“. Mokslininkė taip pat tikisi, kad ši informacija gali pasirodyti įdomi mažųjų šunų savininkams. „Gal tai padės jiems geriau suprasti savo augintinių istoriją, iš kur jie kilo ir kaip jie paplito po regioną“, – teigė ji.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)