Š. Korėja uždarbiauja interneto žaidimuose  (5)

Panašu, jog Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong-Il'o režimas sugalvojo naują būdą pasipinigauti: jo interneto pareigūnai pasamdė programišių grupę, sukūrusią automatinio žaidimo programas (vadinamuosius „botus“) populiariausiems interneto žaidimams ir taip juose uždirbinėja virtualius turtus, kuriuos vėliau parduoda kaimynams iš pietų, skelbia newscientist.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tokių programų nenaudojantiems Pietų Korėjos žaidėjams dažnai sunku savarankiškai įgyti reikiamų virtualių daiktų, kurie palengvintų žaidimą, tad dažnai juos perka už realius pinigus. Štai tuo ir naudojasi Šiaurės Korėjos programišiai – už realius pinigus parduodami virtualūs pinigai, daiktai ir veikėjai. „The New York Times“ duomenimis, taip per dvejus metus Š. Korėja jau uždirbo daugiau nei 6 mln. JAV dolerių (14,4 mln.litų).

Kaip veikia šis planas? Seulo policininkų teigimu, slaptoje bazėje šiaurinėje Kinijoje dirba 30 Šiaurės Korėjos samdytų programišių, kurie kuria specialias programas, imituojančias realių žaidėjų elgseną tokiuose žaidimuose kaip „Lineage“ ar „Dungeon and Fighter“. Tokie veikėjai gali būti automatiškai valdomi kiaurą parą, kiekvieną dieną ir yra pajėgūs sukaupti daug daugiau virtualių daiktų nei realūs gyvi žaidėjai. Paprastai žaidimų serverius prižiūrinčios kompanijos blokuoja tokias programas naudojančius lankytojus, tačiau ne visada pasiseka juos atskirti nuo realių personažų.

Priminsime, jog Kim Čen Iro režimui taikomos ilgalaikės JT sankcijos dėl atominių ginklų technologijų įsigijimo iš Pakistano. Manoma, kad šis internetinių žaidimų „pakoregavimas“ tėra vienas iš daugelio Šiaurės Korėjos bandymų uždirbti pinigų iš užsienio. Spėjama, kad kiti uždarbiavimo būdai – prabangių prekių padirbinėjimas ir narkotikų kontrabanda.

Seulo policininkų duomenys gali paskatinti Pietų Korėjos gyventojus įsitraukti į virtualų karą. Tinklalapyje „MMOcrunch.com“ rašoma: „Kitą kartą, kai susidursite su „aukso fermeriu“, gali būti, kad tai bus Šiaurės Korėjos programišius, dirbantis savo vyriausybei, taigi, būtinai praneškite apie jį žaidimo kūrėjams. Tai yra karas, liaudie“.

Priminsime, jog panašius uždarbiavimo būdus naudoja ir Kinijos kalėjimai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)