Požiūris. Kodėl verta pasakyti savo telefonų dėklui „ne“?  (17)

Telefonų dėklų rinka yra milžiniška. Parduotuvėse galime rasti įvairių dėklų – odinių, silikoninių, guminių, apsaugotų nuo vandens ir t.t. Bet dėklai nėra reikalingi. Telefonų dėklai yra vienas iš tų dalykų, kurių jums nereikia.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai nenatūralu ir telefonų dizaineriai tikrai to nenorėjo

Kalbame ne apie dėklo medžiagą, bet apie patį dėklo naudojimą. Tai nėra natūralu. „Apple“ dizaineris Jony Ive plušėjo prie „Apple iPhone“ dizaino mėnesių mėnesius tikrai ne tam, kad po to paimtumėte savo „iPhone“ ir uždengtumėte jį beviltišku netikros odos dėklu. Tą patį galima pasakyti ir apie „HTC“, „Samsung“, „Motorola“ ar bet kurios kitos kompanijos dizainerius.

Visų telefonų dizainai yra kuriami taip, kad jiems nereikėtų jokių dėklų. Telefonų dizainai yra kuriami taip, kad kiekvieną kartą išsitraukę savo telefoną, jūs galėtumėte didžiuotis juo ir jo dizainu. Pavyzdžiui, „HTC One“, „iPhone“, „Samsung Galaxy S6“, „Motorola Moto X“ yra puikaus dizaino pavyzdžiai. Todėl dėklu uždengti savo gražų telefoną yra tas pats, kas nudažyti savo „Ferrari“ nuo rūdžių apsaugančiais dažais, o po to dar ir apklijuoti jį kokiais nors kilimais. Sakote, jūs jį (telefoną ar „Ferrari“ – nesvarbu) taip apsaugote. Na taip, apsaugote. Tačiau pilnai pakanka būti atsargiam – metų metus užtrukusio dizainerių darbo aukoti tikrai nėra verta.

Neapsimoka net ir finansiškai

Taip, jūsų telefonas yra vertas pavydžių draugų, pažįstamų ar praeivių akių. Bet kita vertus, telefonas ir nėra kažkoks meno kūrinys. Todėl pirmuoju argumentu galima įkalbėti ne visus. Tačiau šis argumentas – stiprus.

Jūsų telefonas gali kainuoti kelis šimtus eurų. Taip, tai nemaži pinigai. Bet pripažinkime – savo telefoną atnaujiname kas du metus, kartais net dažniau. Greičiausiai savo telefoną subraižysite labai nesmarkiai (galite sudaužyti ir jo ekraną, bet telefonų dėklai, paprastai, tokiais atvejais nepadeda). Apibraižyto telefono kaina naudotų telefonų rinkoje yra žemesnė. Tai – tiesa. Tačiau pagalvokite, po 2 metų apibraižyta telefoną parduosite tik maždaug 25-40€ pigiau, negu naujai atrodantį įrenginį. Verta prisiminti, jog maždaug tiek kainuoja jūsų įsigytas telefono dėklas. Tiek vienu, tiek kitu atveju finansiškai išliekate toje pačioje pozicijoje.

Vietoje telefono dėklo verčiau įsigykite telefono draudimą – tai padės tiek telefono ekrano sudaužymo, tiek vagystės, tiek kitais nelaimių atvejais. Taip pat tuos pinigus galite į savo telefoną galite investuoti ir kitaip. Įvairūs telefonų priedai, tokie kaip nešiojamos baterijos, ausinės, laikikliai yra žymiai naudingesni, negu dėklas. Be to, jie galės tarnauti žymiai ilgiau, kadangi jų keisti nereikės. O dėklus reikės keisti kartu su telefonais.

Galutinis verdiktas: telefonų dėklams sakome „ne“!

Taigi, dėklai yra baisūs. Tai - dar ir prasta investicija, kuri nei kiek neatsiperka. Yra žymiai puikesnių alternatyvų, į kurias bent jau apsimoka investuoti. Išmeskite savo telefono dėklą. Pajauskite tą malonumą laikyti telefoną be dėklo, pajauskite tai, ką telefonų dizaineriai kūrė metų metus. Gerbkite juos už jų darbą. Galų gale parodykite savo draugams, koks gražus jūsų telefonas. O apsaugoti jį galite ir kitais būdais. Pasakykite savo telefono dėklui „ne“!

Straipsnio autorius: Erik Murin

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
Autoriai: Erik Murin
(54)
(148)
(-94)

Komentarai (17)