„Geležinio Vilko“ brigada taikinius galės naikinti 4 kartus didesniu atstumu nei iki šiol (Foto, Video)  ()

Birželio 24 d. į mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalioną atvežtos dvi iš Vokietijos kariuomenės įsigytos 155 mm kalibro savaeigės haubicos „PzH2000“ („Panzerhaubitze 2000“).


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šios dvi haubicos yra pirmosios iš pagal praėjusių metų rugsėjo mėnesį pasirašytą sutartį įsigytų 16 vienetų kovos užduotims skirtų haubicų ir dar 5 treniruotėms ir atsarginėms dalims.

Be haubicų, Lietuvos kariuomenė taip pat gaus 26 šarvuotas vadovavimo mašinas M577 ir 6 šarvuotus evakuatorius BPZ2. Iš viso – 53 technikos vienetus. Planuojama, visas priemones Lietuva gaus iki 2019 metų.

Jau netrukus su šiomis haubicomsi Lietuvos kariai pradės vykdyti karinį rengimą, o pirmuosius šūvius Lietuvoje planuojama atlikti po kelių mėnesių per pratybas „Ugninis griausmas“.

Naujuoju Lietuvos kariuomenės pirkiniu apginkluotas Rukloje dislokuotas mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas. Iki šiol bataliono galingiausia ginkluote buvusios 105 mm. haubicos galėjo naikinti taikinius maždaug 11 kilometrų atstumu. Gavus savaeiges PzH2000 haubicas bataliono efektyvaus šūvio nuotolis padidėjo iki 40 kilometrų.

 

Vokietijos atstovai jau apmokė Lietuvos karius, kurie vykdys šios technikos priežiūrą ir aptarnavimą, taip pat ją naudosiančius karius – haubicų įgulas ir operacijas planuojančius karininkus. Lietuvos kariai dalyvavo įvairiuose kursuose, susitikimuose su Vokietijos specialistais, kurie perteikė savo patirtį tiek Lietuvoje, tiek ir Vokietijos artilerijos mokykloje. Įgiję patirties Vokietijoje kaip naudotis „PzH2000“ sistemomis, Lietuvos kariai ją jau perduoda savo kolegoms Lietuvoje – su šiomis sistemomis dirbsiantiems kariams.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(39)
(1)
(38)

Komentarai ()