Pasaulinė jaustukų diena: įdomiausi faktai apie jaustukus - nuo pirmųjų 176 ženklų iki milijonų per minutę, populiariausi bei mažiausiai naudojami ir kaip skirtingai juos naudoja vyrai bei moterys  ()

Ar žinojote, kiek yra sukurta skirtingų jaustukų (angl. emoji)? Koks jaustukas pasaulyje populiariausias? O kad vyrai ir moterys jaustukus naudoja skirtingai? Pasaulinės jaustukų dienos išvakarėse kviečiame susipažinti su 5 netikėtais faktais apie paveikslėlius, kurie padeda išreikšti emocijas, pagyvina pasakojimą, o kartais tiesiog praskaidrina kasdienybę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Pasaulinė jaustukų diena būtent liepos 17-ąją minima dėl kiek keistokos, bet visai suprantamos priežasties – būtent ši diena rodoma „iPhone“ kalendoriaus jaustuke. Ir nors oficialios šventės programos nėra, vieną raginimą dienos sumanytojai turi: naudoti kuo daugiau jaustukų, o jei įmanoma – siųsti žinutes vien jaustukų kalba“, – sako „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

Šiandien tūkstančiai jaustukų reprezentuoja žmonių įvairovę, išreiškia dalykus, su kuriais susiduriame, kuriuos naudojame, mėgstame ar vengiame. Tačiau svarbiausia, kad jaustukus suprasti lengva, juos naudoti paprasta, o žinutės ir pranešimai su jais tampa gyvesni ir labiau įtraukiantys.

Tad pristatome penkis įdomius faktus apie jaustukus, kurių galbūt nesate girdėję.

1. Nuo 176 iki daugiau nei 3000

Pirmuosius jaustukus 1999 metais sukūrė japonų menininkas Shigetaka Kurita. Jis, bendradarbiaudamas su „i-mode“ programuotojų komanda, nupiešė 176 paveikslėlius, kuriuos įtraukė į mobiliojo telefono klaviatūrą – juos buvo galima pasirinkti taip pat, kaip kitas raides ar simbolius. „Emoji“ šie paveikslėliai pavadinti pagal japoniškus žodžius e (絵, „paveikslėlis") + moji (文字, „ženklas“).

Unikodo oficialioji jaustukų biblioteka yra nuolat atnaujinama. Vien per praėjusius metus buvo patvirtinta 117 naujų jaustukų, o iš viso paskutinėje unikodo versijoje yra net 3304 jaustukai. Tiesa, kiek skirtingų jaustukų galite naudoti savo telefone ar kompiuteryje, priklauso nuo telefono, programėlės ar platformos vystytojų.

2. Kas minutę – milijonai jaustukų

Susirašinėjimo platformoje „Facebook Messenger“ kiekvieną dieną yra išsiunčiama daugiau nei 5 milijardai jaustukų. Kitaip sakant, kiekvieną minutę „Messenger“ naudotojai išsiunčia beveik 3,5 mln. jaustukų, arba per 50 tūkstančių kas sekundę.

 

Ir tai – tik „Messenger“, o kur dar „WhatsApp“, „WeChat“, „Viber“, „QQ“ ir daugybė kitų platformų, galiausiai – paprastos SMS žinutės ir įvairiausi socialiniai tinklai, kuriuose jaustukai ne mažiau mėgstami ir naudojami.

3. Populiariausi ir mažiausiai naudojami jaustukai

Naujausiais „Emojipedia“ duomenimis, pasaulyje dažniausiai naudojamas jaustukas yra juokas su ašaromis. Beje, šis jaustukas pirmauja jau ne vienerius metus, o dar 2015 metais jis buvo išrinktas Oksfordo žodyno metų žodžiu.

Antrą, trečią ir ketvirtą vietas tarp populiariausiųjų atitinkamai dalinasi raudona širdelė, besišypsantis veidas su širdelėmis akyse ir iš juoko besivartantis veidas.

Tuo tarpu jaustukų naudojimą „Twitter“ stebinti svetainė Emojitracker.com nurodo, kad šiuo metu pasaulyje rečiausiai naudojamas yra jaustukas su simboliais, jį tik nežymiai lenkia jaustukai su lotyniškomis raidėmis „abc“ ir „abcd“.

 

4. Vyrai ir moterys jaustukus naudoja skirtingai

Remiantis „Brandwatch“ tyrimo duomenimis, moterys 11 proc. labiau linkusios naudoti jaustukus, išreiškiančius džiaugsmą ir laimę nei vyrai, o pastarieji 35 proc. dažniau nei moterys naudoja jaustukus, atspindinčius baimę. Beje, moterys apskritai 16 proc. dažniau nei vyrai naudoja jaustukus.

5. Knyga jaustukų kalba

„Kickstarter” darbuotojas Fredas Benensonas 2009-aisiais sugalvojo pasinaudoti savo darbovietės tiesiogine paskirtimi ir per ją gavo finansavimą pirmajai pasaulyje jaustukų knygai. Šį projektą jis pavadino „Emoji Dick“, mat knyga, kurią jis su komanda išvertė į jaustukų kalbą, buvo „Mobis Dikas“.

Žinoma, ne visus žodžius pavyko išversti, tačiau, pasak paties F. Benensono, projektas pasiteisino. Jei norite pabandyti šią knygą paskaityti, ją galite įsigyti adresu Emojidick.com.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(3)
(-2)

Komentarai ()