Ar galima auginti dyzelinį kurą medžiuose?  (8)

Pasirodo, jog mokslininkai jau ilgus metus žinojo, jog dyzelinį kurą galima auginti medžiuose - ir daug paprastesniu būdu nei išgauti aliejų iš grūdinių augalų kultūrų ir perdirbti jį į biodyzeliną. Iš Brazilijoje augančio Copaifera Langsdorfii rūšies medžio natūralų dyzelinį kurą galima išgauti panašiai kaip ir klevų sirupą ar beržų sulą. Natūralų skystį prieš galutinį naudojimą automobiliuose užtenka paprasčiausiai išfiltruoti (nuotraukoje parodyta šio medžio ląstelinė struktūra). Kodėl mes dar nesinaudojame tokia technologija? Skaitykite toliau.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vienintelis kuro trūkumas - jo galiojimo laikas yra apie trys mėnesiai. Juos auginančių fermerių (tokių, deja, yra labai nedaug) teigimu, vienas hektaras šių augalų per metus gali pagaminti 12000 litrų kuro.

Taigi kiek mums reikėtų šių medžių, norint pasiekti kuro išeigą, ekvivalenčią Saudo Arabijai?

Saudo Arabijos naftos gavyba per dieną
11 milijonų barelių

Vieno Copaifera langsdorfii hektaro biokuro išeiga per metus

12000 litrų (102 bareliai)

Hektarų skaičius, reikalingas padengti Saudo Arabijos metinę naftos gavybą

39,4 milijono ha (Total Trees: 3,94 milijardo medžių)

Žemės plotas Šiaurės Amerikoje, naudojamas etanoliui (biokuro rūšiai) gaminti (2007 metų duomenys)

5,5 milijono ha

Kas kiek laiko reikia iš naujo užsėti grūdinius augalus
Kas sezoną (kasmet)

Kas kiek laiko reikia atsodinti Copaifera langsdorfii

Kas 90 sezonų.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog naftos bareliai ir dyzelio bareliai nėra ekvivalentūs santykiu 1:1, t.y. iš barelio naftos gaunama mažiau nei barelis kuro.

Tai gan įdomi statistika pamąstymui. Pasauliniu mastu neatrodo neįmanoma atsisakyti naftos kurui gaminti. Be to, augalai į save sugeria anglies dvideginį, taip sumažindami šiltnamio efekto poveikį, išskiria deguonies perteklių į aplinką. Esminė problema, kurios greičiausiai bijo tiek ūkininkai, tiek pramonė, yra tai, jog šiems medžiams reikia 15-20 metų, kol jie suauga ir iš jų galima išgauti kurą. Tikėtina, jog nemažai kas viliasi, jog per tokį laiką mokslininkai atras neišsemiamus alternatyvius energijos šaltinius. Galbūt taip ir bus, tačiau gal vertėtų turėti papildomą kozirį kišenėje?

Pastaba: naujienoje pateikti skaičiavimai gali būti ne visai tikslūs - jei pastebėsite neatitikimų realybei, būsime dėkingi jei apie juos pranešite komentaruose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (8)