„Ką veiks žmonės, kai visur bus robotai?“ R. Kurzweilo atsakymas (Video)  (10)

Pastaruoju metu internete daug dėmesio skiriama robotams – ne laiku keliaujančius robotus kaip tokius, bet robotus darbininkus. Konkrečiau, išaugęs dirbtinio intelekto sudėtingumas ir patobulėjusi roboų inžinerija kelia vis didesnį nerimą, ką veiks žmonės, kai visus įprastus darbus atliks robotai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasiūlyta daug šios potencialios technologinės bedarbystės sprendimo būdų, daugelis kurių remiasi tuo, kad tebebus dalykų, kuriuos gali atlikti tik žmonės, o ne robotai, bet kokie jie?

Klausimų ir atsakymų sesijoje vienas dalyvis Ray'aus Kurzweilo paklausė, „Kaip manote ką ateityje galės daryti tik žmonės?“

Kurzweilas, jau seniai nagrinėjantis šį klausimą (žr. jo 1999 knygą The Age of Spiritual Machines), pateikė beveik 10 minučių atsakymą ir pateikė pagrindinius besiartinančius pokyčius: „Mes naikiname darbus socialinių kopėčių apačioje ir kuriame naujus darbus jų viršuje. Kopėčios kyla aukštyn. Norint išsilaikyti ant šių augančių kopėčių, reikia vystyti žmonių gebėjimus.“

„Nuolat kuriame ir išrandame naujus darbus ir užsiėmimus.“ –

Primindamas panašų nerimą, kilusį pramonės revoliucijos pradžioje, tekstilės pramonėje pasirodžius mašinoms, Kurzweilas sakė, „Galėjai besti į praktiškai bet kurį darbą ir atrodė, tik laiko klausimas, kada šie darbai bus automatizuoti ir išnyks. Ir išties tai nutiko. Tie darbai buvo automatizuoti ir išnyko. Tačiau įdarbinimas kažkaip išaugo… Atsirado naujos, šias mašinas gaminančios ir aptarnaujančios pramonės šakos.“

Būdamas Google Inžinerijos padalinio direktoriumi, Kurzweilas regi prieš jo akis randantis naujas sritis. Jam buvo suteikti neriboti ištekliai vykdyti dirbtino intelekto, apdorojančio natūralią kalbą, projektus. Jo darbas vyksta, kai kompanija stipriai užsiima panašiomis iniciatyvomis, kaip Google Brain, tyrimų projektas, naudojantis „gilųjį mokymąsi“ tokių produktų, kaip kalbos atpažinimo ir rekomendacijų varikliai, tobulinimui. Šiuose projektuose įdarbinamos didelės komandos tokiose pareigose, kurių prieš dešimtmetį neegzistavo.

Atsakydamas į klausimą, Kurzweilas taip pat paminėjo, kad „išties, 65 % darbų Amerikoje yra susiję su informacija… Šių informacijos darbų nebuvo prieš 25 metus, nekalbant jau apie 100 metų. Nuolat kuriame ir išrandame naujus darbus ir užsiėmimus.“

Visas atsakymas – žemiau esančiame video, bet įdomu sužinoti: ką gali daryti tik žmonės?

Kurzweil Q&A: What Will Humans Be Uniquely Suited to Do When Robots Are Prevalent? from Singularity University on Vimeo.


David J. Hill
singularityhub.com

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Input.lt
Input.lt
(18)
(0)
(18)

Komentarai (10)