5 drąsios Elono Musko ateities prognozės: to laukti verta  (1)

Garsus verslininkas Elonas Muskas pateikė penkias ateities prognozes – jei jos išsipildys, per dvejus metus mes persėsime į autonominius automobilius, o dar po 7 metų kolonizuosime Marsą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kompanijų „Tesla“, „SpaceX“ ir „PayPal“ įkūrėjas drąsiomis prognozėmis pasidalino trečiadienį Kalifornijoje (JAV) vykusiame renginyje. Kviečiame susipažinti su penkiais drąsiausiais spėjimais:

* Žmonės pasieks Marsą iki 2025 metų. „Jei viskas vyks taip, kaip planuojame, mums turėtų pavykti išskraidinti žmones 2024-aisiais, o jie atvyktų 2025 metais“, – sakė E.Muskas. Paklaustas, ar kaimyninės planetos gyventojams derėtų sukurti įstatymus ir valdžios institucijas, verslininkas pareiškė manąs, kad ten efektyviausiai veiktų tiesioginė demokratija: „Manau, taip būtų geriau, nes korupcijos tikimybė būtų gerokai mažesnė esant tiesioginei, o ne atstovaujamajai demokratijai.“

* Vaizdo žaidimai taps neatskiriami nuo tikrovės. E.Muskas svarsto, kad mes visi galime būti tik kompiuterinės simuliacijos dalis (matyt, prieš konferenciją žiūrėjo „Matricą“). Pagrindinis jo argumentas – tai, kad kompiuterinių žaidimų technologijos sparčiai tobulėja, o vieną dieną virtualus pasaulis taps toks tikroviškas, kad jo nebus galima atskirti nuo realybės. „Prieš 40 metų mes turėjome „Pong“ (kamuoliuko mušinėjimo žaidimas – aut.). Dabar, praėjus 40 metų, mes turime realistiškas trimates simuliacijas, kurias žaidžia milijonai žmonių vienu metu – ir visa tai kasmet tobulėja. Jei darytume prielaidą, kad tai apskritai dar įmanoma patobulinti, tuomet kompiuteriniai žaidimai taps neatskiriami nuo realybės.“

* Visaverčiai autonominiai automobiliai taps prieinami per mažiau nei dvejus metus. Kompanijos, tokios kaip „Google“, „Uber“, „Ford“ ir ta pati „Tesla“, jau eksperimentuoja su autonominiais automobiliais (tokiais, kurių nereikia vairuoti – viską jie atlieka patys). Nors ši technologija yra pasiekusi tik ankstyvąją stadiją, E.Muskas tiki, kad užteks vos dvejų metų ir automobiliai taps visiškai autonomiški. „Mano vertinimu, autonominis vairavimas yra iš esmės išspręsta problema, – sakė jis. – Iki pilno autonomiškumo liko mažiau nei dveji metai. Reguliavimo institucijos užtruks dar mažiausiai metus – jie norės gauti milijardus mylių duomenų.“

* „Apple“ išleis automobilį 2020-aisiais. E.Muskas mano, kad gandais apipintas „Apple“ elektrinis automobilis bus pradėtas gaminti 2020 metais. Jis pridūrė, kad ši kompanija turėjo imtis automobilio projekto anksčiau. „The Wall Street Journal“ anksčiau skelbė, kad pirmasis „Apple“ automobilis gali būti pristatytas 2019-aisiais.

* „Mes jau esame kiborgai“. E.Muskas vis dar nepakeitė nuomonės, kad dirbtinis intelektas gali kelti grėsmę žmonijai. Šia tema jis kalbėjo ir Kalifornijoje. Paklaustas, ką turėtume daryti, kad išvengtume pasaulio pabaigos scenarijaus, jis pasiūlė kitą požiūrio kampą: žmonės jau tapo kiborgais. E.Muskas atkreipė dėmesį į mūsų formuojamas asmenybes socialiniuose tinkluose ir priklausomybę nuo kompiuterių atliekant kasdienes užduotis bei bendraujant vieniems su kitais. „Jūs, galima sakyti, turite supergalių, kurias suteikia jūsų kompiuteris, telefonas ir jame įdiegtos programėlės, – sakė verslininkas. – Jūs turite daugiau galių nei prieš 20 metų turėjo JAV prezidentas.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(43)
(6)
(37)

Komentarai (1)