Keistenybės prie Kremliaus: kodėl GPS toje vietoje pradeda rodyti nesąmones? (Video)  (1)

Mistiniai reiškiniai visada žadina smalsumą. Panašu, kad Rusijoje paslaptimis gaubiamų vietų ilgai ieškoti nereikia. Pastaraisiais mėnesiais šį tą keisto buvo galima pastebėti pačiame Maskvos centre.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2017-02-03 Keistenybės prie Kremliaus: kodėl GPS toje vietoje pradeda rodyti nesąmones? (Video)  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Prieš Kalėdas netoli Kremliaus vaikštinėjo viena CNN korespondentė. Rankoje ji laikė mobilųjį telefoną. Kai iki Rusijos vyriausybės būstinės statinio liko maždaug pusantro kilometro, „Google“ žemėlapių programa it užsispyrusi ėmė rodyti Vnukovo oro uosto koordinates ir nepasidavė jokiems bandymams nustatyti ją iš naujo.

O štai kitą netoli Kremliaus atsidūrusį CNN fotožurnalistą nustebino netikėtai per didelė „Uber“ sąskaita, apskaičiuota pagal klaidingus vairuotojo naudojamo GPS aparato rodmenis: ekrane buvo pateikta už kelionę iš minėto oro uosto mokėtina suma.

Šį reiškinį pakomentuoti paprašyti oficialūs šaltiniai jokių paaiškinimų pateikti nesugebėjo. Rusijos Federacijos federalinė saugumo tarnyba Kremliaus saugumo pareigūnų pavedimu, neparodė jokio noro pateikti žiniasklaidos atstovams bent šiokį tokį šio fenomeno paaiškinimą. Kaip kanalui CNN paaiškino GPS technologijų specialistas Toddas Humphreysas iš Teksaso universiteto Ostino radionavigacijos laboratorijos, toks reiškinys turi visus vadinamojo apsimestinio elgesio požymius.

Ką prie Kremliaus rodo GPS?

Kitaip nei vykdant tyčinį trikdymą, kai signalai paprasčiausiai blokuojami, GPS apsimestinio elgesio atveju gaunamas signalas užgožiamas kito daug stipresnio signalo. Dėl šios priežasties įrenginys pateikia visiškai kitos vietos koordinates. T. Humphreysas įsitikinęs, kad klaidingi signalai siunčiami siekiant apsaugoti Kremlių nuo bepiločių skraidyklių. Dauguma rinkoje siūlomų bepiločių skraidymo aparatų yra iš anksto užprogramuoti vengti oro uostų, todėl gaudami klaidingai apie šiuos objektus informuojančius signalus jie negali prie jų priartėti.

Pasiųsti signalą – užduotis tikrai ne iš sunkiųjų. Tereikia turėti GPS signalų siųstuvą, stiprintuvą ir anteną. Maskvoje gyvenantis internautas Grigorijus Bakunovas pernai rudenį nustatė suklastoto signalo sklidimo teritoriją.

Jis mano, kad geografines koordinates keičiantis signalas iš Kremliaus perduodamas L1 dažniu – tokiu pat, kokį įrenginys naudoja nustatydamas asmens buvimo vietą. Turint omeny, kad Rusijos vyriausybė reiškinio komentuoti nepanoro, maskviečiams teks priprasti mokėti už keliones iš oro uosto, nesvarbu, ar jie jame apskritai buvo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(41)
(2)
(39)

Komentarai (1)