Kinija neatsisako Mėnulio programos  (9)

Kinijos Mėnulio programos vadovas Ye Peijian patvirtino, jog visi numatyti darbai ir skrydžiai į Mėnulį įvyks laiku pagal numatytą grafiką, nepaisant dabartinės JAV administracijos sprendimo taupymo sumetimais atsisakyti pilotuojamų skrydžių į Mėnulį programos.


Ye Peijianas taip pat patvirtino, kad antrąjį šių metų pusmetį Kinija paleis į Mėnulį naują tyrimų zondą „Chang-2“. Iš pradžių jis buvo kuriamas kaip zondo „Chang-1“ pamaina, tačiau vėliau buvo modifikuotas ir dabar laikomas naujos kartos kosminių aparatų atstovu.

Po „Chang-2“ į Mėnulį 2013 m. bus paleistas aparatas „Chang-3“, kurio pagrindinė užduotis – geologiniai Mėnulio paviršiaus tyrimai. Galiausiai, po eilės Mėnulio tyrimų, 2017 m. Kinija į Mėnulį ketina skraidinti savo taikonautus.

Kaip seksis vykdyti šiuos planus, parodys laikas. Tačiau prisimenant „Chang-1“ zondo sėkmingą misiją, gali būti, jog bent didžioji planų dalis bus sėkmingai įvykdyta. Panašu, jog anksčiau išsakytos ekspertų prognozės, kad JAV kosminės programos pakeitimas reiškia tik vieną – Mėnulio atidavimą kinams, gali išsipildyti.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (9)