Los Andžele atidaryta didžiausia mumijų paroda (Video)  (2)

Maždaug trejus metus po Amerikos muziejus keliaus kiek neįprasta paroda „Pasaulio mumijos“. Ketvirtadienį įvyko oficialus parodos atidarymas Kalifornijos mokslo centre Los Andžele (JAV).


„Pasaulio mumijos“ – tai paroda, kurioje vienoje vietoje surinkta ir eksponuojama daugiausia mumijų, nei kada nors anksčiau. Mumijos į parodą atkeliavo iš Pietų Amerikos, Europos, Azijos, Egipto ir Okeanijos.

Seniausia parodoje eksponuojama mumija yra net 6 tūkst. 500 metų senumo. Tai dabartinės Peru teritorijoje gyvenusio 10 mėnesių amžiaus kūdikio mumija – vadinamasis „Detmoldo vaikas“. Atlikus tyrimus nustatyta, kad jis turėjo rimtą širdies defektą. Kūdikis susirgo plaučių uždegimu ir mirė dėl kraujotakos sutrikimų. Jis buvo suvyniotas į lininę maršką ir palaidotas su amuletu ant kaklo.

„Jauniausia“ mumija „atkeliavo“ iš XVIII amžiaus.

Parodos organizatoriai tikisi, kad ši ekspozicija lankytojams pasitarnaus kaip „langas į mokslo ir išsilavinimo pasaulį, langas į kultūrą ir istoriją, langas į prieš mus gyvenusių žmonių gyvenimą“. Dėl to parodoje eksponuojamos ne tik žmonių mumijos, bet ir mumifikuotas šuo, žuvis, driežas, žiurkė, katė ir kitokie gyvūnai.

Per amžius žmonės visame pasaulyje buvo mumifikuojami dėl įvairių priežasčių ir įvairiausiais būdas. Kai kurie žmonės po mirties mumijomis tapo dėl tam tikrų aplinkos veiksnių, gerai išsilaikė įšalę lede.

Parodoje eksponuojami egzemplioriai, apimantys visus virsmo mumijomis būdus.

(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: