Krūtimi maitintų berniukų IQ – didesnis  (23)

Motinos pienas labai sveikas visiems vaikams, tačiau jis ypač naudingas berniukams. Mokslininkai, vadovaujami Vendės Odi (Wendy Oddy) iš Australijos Teletono vaikų sveikatos tyrimų instituto, teigia: „Krūtimi maitinti berniukai mokykloje mokosi geriau“, – rašo „New Scientist“.

Tyrėjai išanalizavo maitinimo krūtimi įtaką tūkstančio vaikų sveikatai ir protiniams gebėjimams. Paaiškėjo, kad toks maitinimo būdas iš tiesų didina intelekto koeficientą. Mokslininkai atsižvelgė ir į tai, kad dauguma maitinančių motinų pačios buvo išsilavinusios bei pasiturinčios.

Berniukai, kuriuos motinos maitino bent šešis mėnesius, 9 proc. pranoko bendraamžius spręsdami matematines užduotis ir rašydami diktantą, buvo 7 proc. raštingesni ir 6 proc. geriau skaitė, lyginant su berniukais, kurie buvo maitinti pieno mišinukais. Mergaičių atveju tokio dėsningumo nepastebėta.

Jau seniai žinoma, kad motinos pienas dėl maistingumo yra naudingas smegenims, tačiau ekspertus nustebino lyčių skirtumas šioje srityje.

V.Odi nuomone, visa paslaptis, greičiausiai, slypi moteriškame hormone estrogene, kurio prisotintas motinos pienas. Mokslininkė pažymi ankstesnėse studijose gautus rezultatus, kurie byloja, jog berniukai kritiniais galvos smegenų vystimosi periodais yra jautresni stresui. V.Odi nuomone, mergaites vaikystėje nuo emocinių perkrovų labiau apsaugoja didesni moteriško hormono estrogeno kiekiai.

Mokslininkė daro prielaidą, kad geresni berniukų akademiniai pasiekimai, ko gero, yra susiję su estrogenu, kurio daugiau gauna berniukai, maitinami krūtimi. Manoma, kad akademinių pasiekimų gerėjimo efektą sudaro motinos piene esančios sočiosios rūgštys. Tačiau ar jos pastiprina intelektinę kūdikio veiklą, ar ne, gali būti susiję ir su tam tikra genetine kombinacija.

Aut. teisės: delfi.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (23)