Sugalvok pavadinimą mobiliai laboratorijai ir laimėk iPad‘ą  (7)

Visi šalies moksleiviai ir studentai kviečiami siūlyti pavadinimą rudenį Lietuvos mokyklas pasieksiančiai mobiliai biomokslų laboratorijai. Geriausio vardo autoriui atiteks vertingas apdovanojimas – planšetinis kompiuteris „iPad“, o jo pasirinktą šalies mokyklą laboratorija „ant ratų“ aplankys vieną iš pirmųjų.

Laboratorija „ant ratų“ yra pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindins moksleivius su naujausiais biomokslų pasiekimais. Šią idėją įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“.

Konkurse gali dalyvauti visi norintys. Konkurso dalyviai gali siūlyti iki penkių laboratorijos pavadinimo variantų. Pavadinimas turi atspindėti programos idėją ir tikslus, būti skambus, originalus ir lengvai įsimenamas, susijęs su gyvybės mokslais bei ne ilgesnis kaip 3 žodžiai (lietuvių kalba).

Pavadinimus galima siūlyti iki rugsėjo 15 d. internetinėje svetainėje www.vu.lt/konkursas.

Mobili laboratorija bus aprūpinta modernia, daugiau kaip 175 tūkst. litų vertės „Thermo Fisher Scientific“ įranga. Mini autobusiukas su edukacine programa reguliariai vyks į šalies mokyklas. Šių apsilankymų metu moksleiviai galės atlikti pažintinius gyvybės mokslų eksperimentus, jiems bus skaitomos mokslo populiarinimo paskaitos, vyks pristatymai, mokymai ir diskusijos.

Laboratorijos „ant ratų“ programa bus skirta aštuntų ir vyresnių klasių moksleiviams. Pirmoji mobilios laboratorijos kelionė įvyks jau šį rudenį.

„Mokslas turi būti atviras visuomenei, todėl kviečiame visus, o ypač besimokantį jaunimą, siūlyti originalius skambius pavadinimus šiai unikaliai laboratorijai“, – ragino Vilniaus universiteto rektorius akademikas Benediktas Juodka.

„Svarbu, kad prie naujausių mokslų pasiekimų galėtų prisiliesti net ir atokiausių šalies mokyklų moksleiviai. Laboratorija „ant ratų“ yra moksleivių ugdymui skirta iniciatyva, todėl džiugu, kad į ją galime įtraukti platų ratą kūrybingo jaunimo“, – sakė „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio generalinis direktorius Algimantas Markauskas.

„Thermo Fisher Scientific“ yra didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Įmonės misija – padėti klientams kurti sveikesnį, švaresnį ir saugesnį pasaulį. Įmonėje dirba apie 37 tūkst. darbuotojų, metinės pajamos – beveik 11 mlrd. JAV dolerių. „Thermo Fisher Scientific“ klientai – farmacijos ir biotechnologijos įmonės, ligoninių ir klinikų diagnostikos laboratorijos, universitetai, mokslo institutai ir valstybinės agentūros, aplinkos ir procesų kontrolės institucijos.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(1)
(0)
(0)

Komentarai (7)