Dėl klimato kaitos Everestas gali tapti neįveikiamas  (4)

Vienas profesionaliausių alpinistų pasaulyje, kuris Everestą įveikė 21 kartą, teigia, kad ateityje tokie žygiai gali būti neįmanomi. Vienas iš geriausių pasaulio šerpų – Apa (Apa Sherpa), pravarde „Super šerpas“, tvirtina, kad klimato atšilimas pasaulio aukščiausio kalno viršūnę verčia nepasiekiama.

Alpinistas pirmą kartą Everesto viršūnę pasiekė 1989 metais, tačiau dabar vyras teigia, kad jam nerimą kelia sniego stygius kalno viršuje, praneša „Daily Mail“. Vyras pasakojo: „Kai pirmą kartą lipau į Everestą 1989 metais, ten buvo daug sniego ir ledo, bet dabar daugiausia matau plikas uolas. Tai sukelia daugiau uolų griūčių, kurios ypač pavojingos alpinistams“.

Apa (daugelis Himalajų šerpų turi tik vieną vardą) taip pat sakė, kad dėl sumažėjusio sniego ir ledo kiekio kalnuose pavojingais tampa ir ledui skirti batai, nes jais ant uolų galima lengvai paslysti.

Alpinistas užaugo Everesto kalno papėdėje ir jau nuo 12 metų padėdavo kalnų mylėtojams nešioti alpinizmo reikmenis. Pernai vyras pasiekė rekordą, sugebėjęs daugiausia kartų užlipti į aukščiausią pasaulio viršūnę – tai jam yra pavykę padaryti net 21 kartą.

Alpinistai jau seniai viešina visuomenei informaciją apie klimato atšilimo žalą Himalajų kalnyno viršūnėms.

Skaičiuojama, kad 8848 metro aukščio Everesto viršūnę yra pavykę pasiekti 2900 alpinistų. Pirmą kartą ji įveikta 1953 metais – tai padarė naujazelandietis Edmundas Hilaris (Edmund Hillary) su šerpu Tenzinu (Tenzing). Populiariausias metas lipti į Everestą yra balandis-gegužė, kai susidaro palankios oro sąlygos.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
Autoriai: Birutė Masaitytė

(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: