Neurofibromatozė žmogų pavertė gyva pabaisa (Video)  (5)

Aleksandrui Prokopovui užteko pasirodyti NTV televizijos programos „Kalbame ir rodome“ studijoje ir visų žiūrovų dėmesys buvo prikaustytas prie genetinės ligos sudarkyto veido.


Praeiviai, gatvėje išvydę Alkesandrą, nusisuka, rodo į jį pirštais, o kai kurie tvirtina, kad jis nešioja kaukę. 

A. Propokovo mama laidoje pasakojo, kad jis gimė toks pat, kaip ir kiti kūdikiai. Visos bėdos prasidėjo nuo 15 metų amžiaus. Tiesa, dar vaikystėje jam buvo pašalinta įgimta pigmentinė dėmė prie peties, tad dabar mama neabejoja, kad brendimo metu atsiradę augliai buvo šios operacijos pasekmė. Kai jam suėjo 25 metai, augliai išplito po visą veidą ir kūną.

Šiuo metu visas Aleksandro kūnas nuo galvos iki pėdų padengtas dideliais augliais. Tiesa, visi jie nepiktybiški ir neužkrečiami. Šis vyras serga genetine liga – neurofibromatoze. 

Neurofibromatozė - viena iš dažniausių paveldimų ligų. Ja serga maždaug vienas iš trijų tūkstančių žmonių, o vien Jungtinėse Valstijose yra 100 000 ja sergančiųjų. Ši liga pasitaiko visame pasaulyje, visose rasinėse ar etninėse grupėse, tik jos intensyvumas ne visur vienodas.

Sergantysis gimsta turėdamas dėmių arba po kiek laiko jo odoje atsiranda šešios ar daugiau balintos kavos spalvos dėmės. 1990 m. mokslininkai išskyrė geną, atsakingą už neurofibromatozę, kuris yra 17-oje chromosomoje.

Deja, neurofibromatozė kaip liga nėra išgydoma. Dažniausiai neurofibromos, trukdančios organo funkcijai, šalinamos chirurgiškai.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(44)
(0)
(10)

Komentarai (5)