Lietuviško palydovo kūrėjai sulauks milijardieriaus R. Bransono pagalbos  (6)

Kosmoso turizmu užsiimanti ir palydovų kėlimo į orbitą paslaugas planuojanti „Virgin Galactic“ padės ir lietuvių komandai, šiuo metu dirbančiai ties pirmuoju palydovo projektu. Taip sakė šios kompanijos įkūrėjas milijardierius seras Richardas Bransonas susitikime su lietuviško palydovo „LitSat-1“ kūrėjais.

Apžiūrinėdamas „Misijos Lituanica 80“ palydovo „LitSat-1“ modelį, svečias domėjosi ir 2015 metais planuojamu pjezo reakcijos eksperimentu kosmose. Išgirdęs, kad šio bandymo sėkmė leistų ženkliai sumažinti mažųjų palydovų kaštus, svorį, padidinti ekonominį naudingumą, R.Bransonas sakė: „Palydovai gali pakeisti pasaulį – nuo visiems prieinamesnių telefonijos ir interneto paslaugų iki galimybės geriau sekti, kas vyksta su Žeme globalinio atšilimo problemų kontekste. Tai labai labai svarbu“.

Vizito metu milijardierius viešai paskelbė ir apie pirmąją lietuvių astronautų komandą, kuri ketina kilti į kosmosą su „Virgin Galactic“ statomu erdvėlaiviu. Pirmosios lietuvių kelionės į kosmosą iniciatorius verslininkas Vladas Lašas sakė, kad šie bendri planai turi ne vien pramoginę reikšmę – jau ir dabar atskirus produktus kosmoso pramonei kuriančios įmonės su šiuo bendradarbiavimu sieja ir ambicingus verslo planus, rašoma pranešime spaudai.

Pirmasis lietuviškas Kauno technologijos universiteto ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto jungtinės komandos kuriamo palydovo skrydis suplanuotas šių metų lapkričio mėnesį pagal su JAV kompanijos „LLC Nanoracks” ir Lietuvos kosmoso asociacijos pasirašytą sutartį. „Misija Lituanica 80“ pavadinto projekto metu bus patikrinti komponentų, kurie bus naudojami pjezo reakcijos eksperimente, sklandų veikimą. Toks eksperimentas dar niekada nebuvo atliktas.

Aut. teisės: delfi.lt

(8)
(0)
(0)

Komentarai (6)