Gilios komos ištiktose smegenyse Kanados neurofiziologai atrado nežinomą aktyvumo formą

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

MNM 2013-09-19 19:33
Idomu, tikrai idomu.
Indzius 2013-09-20 02:11
o as pasakyciau stai kur ta siela yra, ir kai smegenis mirsta jau viskas buna pabaiga, bet vistik tebuvo musu ziniu pabaiga.. ir ateistam kurie netikejo as pasakyciau kad tai dalis irodymo kad vistik po laikomos mirties vistik bent jau kazkas vyksta pas mus nors ir jau prietaisai nefiksuoja nk.. ir ten kai laikyta kad po keliu dienu palieka kuna siela tai tada gal ir baigias visas darbas smegenyse.. tegu kas nori gincijasi, bet tai tik bus siauras liksiolinis supratimas. As sieju moksla su religija, man nesuprantama tai kad ten darvinui priestarauja baznycia, man siejasi viskas su Dievu, ateistai paprasciausiai ignoruoja tai kad mokslas zino tik maza dalele visumos, ir ta dalele tikrai neapsako visumos. Gal ne vietoj mano teorijai bet mano pozicija tokia...
vytautas50 2013-09-20 11:34
Praktiškai be priežasties teko atsidurti komos būsenoje. Suprantama ne tokioje gilioje kaip čia aprašyta. Pirmas momentas be anos pusės leidimo ar noro to padaryti neįmanoma. Komos būklėje su kažkuo bendravau minčių pagalba nors kūno absoliučiai nevaldžiau. Iš viso to gaunasi kad kūnas sau, "aš" sau, kažkas arba siela sau. Trys atskiri komponentai. "Aš" ir siela vienodos "sandaros". Žmogus tarsi turi dvi sielas. Ir mirties atveju tie dingstantys 21g tai ne siela o "aš". Be to jokia bažnytinė ar šiaip tikėjimų samprata neturi nieko bendro su realybe.
nondescript 2013-09-20 11:55
Sąmonė galima sakyt visiškai neištirta, žinom iš psichologijos daug maž kaip ji veikia, žinom iš neurologijos daug maž kur ji yra, bet pačios visumos vistiek neaprėpiam - kur sąmonė prasideda ir kur baigiasi. Pagrindinė problema kodėl negalim sukurti dirbtinio intelekto.
andriulis 2013-09-20 12:37
vytautas50 - radau tavo komentarą http://www.15min.lt/ji24/straipsnis/sie ... ?rc=1#comm Kažkodėl ryškiai tikiu, kad tu apsišaukelis. Draugas buvo komoje po autoįvykio, apie jokius skraidymus nekalbėjo, tikriausiai jis sielos neturėjo.
Justas116 2013-09-20 13:01
1. Smegenys būdavo ištraukiamos iš klinikinės, ne biologinės mirties. Aktyvumas klinikinės mirties atveju būdavo žymimas ir sekamas. Taip kad nė vienas iš patyrusių haliucinacijas klinikinės mirties metu techniškai nebuvo visiškai mirę. Jei turi įrodymų apie tai kaip žmogus prikeliamas iš biologinės mirties, kai jo nervų ląstelės buvo visiškai "uždususios" mielai prašom, mesk čia 2. Mokslinių žinių turime pakankamai, kad sukurtume bendrą pasaulio vaizdą ir, tiesa, daug ko dar nežinome, bet žinių ribos nėra aiškios. Argumentas prastas, nes nepateiki jokių konkrečių pavyzdžių. Kitaip sakant: "Mokslas neįrodė, tai tikriausiai buvo Dievo darbas" Religija ir mokslas turi visiškai skirtingas doktrinas, neįsivaizduoju, kaip tu susieji abu, nebent ignoruoji pagrindinius šių dalykų aspektus. Įžvelgti bendrų bruožų galime, bet jie per menki, kad mokslą ir religiją sulietume į vieną. Tai tas pats kas sakyti: "Hitleris buvo blogas ir turėjo ūsus. Išvada: visi ūsuotieji yra velnio išperos" Be įtikinamo nuomonės pagrindimo, mokslui tavo teorijos ir tebus tik tavo nuomone.
vytautas50 2013-09-20 13:21
Na nedarbingumas pernai nuo 2012.08.08 iki 2012.10.05. Komos būklė savotiškas mano sielos gelbėjimas mano gyvybės. Nes tokioje būklėje atsidūriau klinikose, o ten trūko apendicitas. Namų sąlygomis būčiau garantuotai miręs, nes aukšta skausmo riba. Tiesiog būčiau nesikreipęs į medikus, nes man ir klinikose beveik neskaudėjo, bet buvau padėtas medikams po ranka. Ir dabar randas per visą pilvą + atsirado išvarža. Kažkaip ne taip "surinko". Apie savo pasikeitusį požiūrį į viską nemažai rašau apiemistika.lt . Kas liečia sielas. Tikrai ne visi žmonės jas turi nors tai skamba ir absurdiškai. Todėl tavo draugas greičiausiai todėl nieko ir nematė tiksliau negirdėjo. Bet viską stengiuosi patikrinti savo ir kitų praktika, o ne kažkokia "autoritetinga" informacija. Iš praktikos sielos pagrindinė funkcija saugoti mūsų gyvybę maksimaliai ilgai. Tai daroma iš esmės perimant kūno valdymą arba formuojant palankią įvykių seką. Mano atvejas su komos būkle. Arba taip pat perėmimo patirtis avarinėje situacijoje kada pats likau stebėtojas o tarsi kažkas valdydamas mano kūną vairavo automobilį. Ir bendrai susidūręs su keistais dalykais kurie į technologijas netelpa.
nondescript 2013-09-20 13:46
Vytautai, greičiausiai dešinysis pusrutulis perėmė "kontrolę", tarp komos ir ne komos yra daug tarpinių būsenų, ir esant komoje dalis smegenų gali veikti, o esant ne komoje dalis gali neveikti (net ryte pabudus ne visos dalys iškarto pabunda). Čia idomi istorija, paklausyk, gal bus panašumų su tavo: http://www.ted.com/talks/lang/lt/jill_b ... sight.html
vytautas50 2013-09-20 14:25
Medikai išskiria 5 komos būsenas. Bent taip man aiškino. Labiausiai jie bijo kad tai nesikartotų. Bet aš žinau kad savo noru to padaryti tiesiog neįmanoma. Bent mano patekimas į komos būseną vyko per kokias 5min. Konvulsijos ir kūno visiškai nevaldau. Panašu taip ir mirštama. Tiesiog grimztama į vis gilesnę komos būseną. Tokių vaizdinių kokie pasakojami nuorodoje aš nemačiau. Buvau užsimerkęs ir viską girdėjau aplinkui. Su kūnu šeimos nariai galėjo daryti ką nori. Bandė gaivinti užpildami kibirą vandens, vėliau degdami žvakes. Suprantam niekas nepadėjo. Tiesiog atėjus reikiamam laikui tas kažkas dingo iš minčių ir kūnas savaime persijungė į normalų bet pradžioje stipriai sukaustytą rėžimą bet jau valdoma mano.
andriulis 2013-09-20 15:14
vytautas50 - tokie atvėjai kaip tau pasitaiko ir pacientams esantiems narkozės būsenoje. Jokio čia dievo ieškoti nereikia, užtektų pasidomėti apie narkozes. Yra net pastatytas filmas tavuoju scenarijum - http://www.filmai.in/2345-narkoze-awake-2007.html pasižiūrėk filmą arba bent jau perskaityk aprašymą. Nebeliks ir išsivaizduojamų dievų.
vytautas50 2013-09-20 15:33
Suprantama po komos būsenos operacijos metu buvau ir narkozės būsenoje. Nieko joje nemačiau, nejaučiau, negirdėjau. Bent tokia mano patirtis. Komos būsenoje buvo kur kas įdomiau. Nors neturiu nei mažiausio noro vėl į ją patekti. Ypač kai gydytojas sako "Vytautai dabar tau kišiu į užpakalį du pirštus". Paguoda kad tik pagazdino. Įdomiausiai buvo būnant toje būsenoje ir klausant aprėpiamoje erdvėje koks aplinkui chaosas (visi pikti, gydytojai pykstasi tarpusavyje, ligoniai priešinasi gydytojams) pasitarus su tą kita pusę kad viskas čia nenormalu paklausiau ar galima padaryti kad niekas nepažeidinėtų vienas kito laisvos valios. Gavau atsakymą "taip". Tai sakau keičiam viską. Ir akimirksniu santykiai tarp žmonių ėmė normalizuotis. Ne technologiška bet viena iš tų keistų praktinių patirčių. Tam paaiškinimo neturiu jokio tik anapusinis poveikis ir nesuvokiamas žmonių valdymo mechanizmas.
andriulis 2013-09-20 16:03
Aš tau dar kartą sakau, jokių čia antgamtinių reiškinių nėra. Yra atvėjų Lietuvoje ir ne vienas: Reikėjo pasidomėti ar nekarčiavai operuojant ir t.t., nes mano brolis karščiuojant vis spangdavo jog ant jo krenta rąstai. Begalės istorijų kuriose žmonės pabunda operacijos metu, bet jie skausmo nejaučia, tik tam tikrus dirgiklius, nes narkozei naudojami kaip čia pasakyti kelių pakopų vaistai, kurie veikia raumenų atsipalaidavima, smegenų veiklos slopinimą ir dar kažką. Žmonės arčiau medicinos manyčiau tau drąsiai tai galėtų smulkiau papasakoti ir nereikėtų ieškoti antgamtinių būtybių.
vytautas50 2013-09-20 16:25
Komos būklė buvo ne po operacijos o kokias 3 dienas prieš, kada buvau visiškai sveikas ir nepripumpuotas vaistų. Tokioje būsenoje jei kūnas funkcionuoja idealiai medikai nenaudoja jokių vaistų. Tiesiog laukia. Ir šiaip neturiu jokių žalingų įpročių. Net alaus negeriu. Komos būklė buvo iš nieko atsiguliau ir "užsilenkiau". Taip kad visi pojūčiai joje visiškai blaiviai suvokiami be jokių iškreipimų.
nondescript 2013-09-20 23:12
andriulis, pasitaiko visokių atveju, kai kurie žmonės komos būsenos lieka sąmoningi ir viską girdi, net jei nebėra vilties, kad jie pabus http://www.technologijos.lt/n/mokslas/z ... na/S-11228 nesakau, kad čia kažkas antgamtiško, bet nereikia iškarto smerkt, šita sritis dar labai neištirta, kasmet sužinom kažką naujo.
Sinister 2013-09-21 00:50
Kaip kažkas pasakė, before thinking out of the box, make sure that the box is already full.
rimasD 2013-09-21 00:51
Ar tik nebus tai naujesnių, jautresnių prietaisų atsiradimu sukurtas atradimas, kadangi koma nėra pastovi būsena, ji vystosi. Pirmiausiai dingsta sąmonė, paskui kvėpavimas, paskui reakcija į išorinius poveikius, galų gale širdies sustojimas. Tik po to smegenų mirtis. Taigi, kuo aukščiau lipi, tuo tolimesni horizontai matosi.