Marsaeigiui "Curiosity" kelią pastojo smėlio kopa  (1)

Prieš kelias dienas, sausio 30 d., NASA marsaeigiui "Curiosity" kelią Šarpo kalno link pastojo... smėlio kopa.

O kopos marsaeigiams gali būti pragaištingas dalykas. 2009 m. kitas NASA marsaeigis "Spirit" smėlio kopoje įstrigo ir pasiliko. Amžiams.

Tačiau "Curiosity" programos komanda nusiteikusi smėlio kopą šturmuoti, nes... nėra kitos išeities. Jei marsaeigis bandytų kopą apvažiuoti, jam tektų ropštis aštriabriauniais akmenimis, kurie, kaip neseniai turėjome progą įsitikinti, jau ir taip smarkiai apgadino aliumininius marsaeigio ratus.

Kelią pastojusią kopą NASA tyrėjai pakrikštijo "Dingo Gap". Kopa yra maždaug metro aukščio. Tyrėjai ją pastebėjo ir analizuodami orbitinio zondo MRO (Mars Reconnaissance Orbiter) nuotraukas. Šiaip ar taip, sprendimai bus priimami atsižvelgiant į "Curiosity" pateikiamą vizualinę informaciją. Kol kas tolesni veiksmai planuojami.

Šiuo metu "Curiosity" juda pietvakarių kryptimi. Nuo vietovės, kurioje marsaeigis aptiko mikroorganizmų gyvybei tinkamos aplinkos požymių, jis tolsta jau kelis mėnesius. Per 2014 m. sausį robotizuota mokslinių tyrimų stotis nukeliavo 264,7 metro.

Jei marsaeigis įveiks kopą, NASA mokslininkai svarsto modifikuoto "Curiosity" judėjimo galimybes: kai kurias maršruto dalis įveikti atbulomis, kai kurias – ne šešiais, o keturiais ratais.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(10)
(0)
(0)

Komentarai (1)