Kiek gigabaitų pakaktų, norint sukurti žmogų? (Video)  (2)

Kiek informacijos slypi žmogaus organizme? Ne tiek jau ir daug: visam vieno žmogaus genetiniam kodui išsaugoti pakaktų vos 1,5 Gb. Tik tiek?

Žinoma, mūsų kūnas sudarytas iš daugybės ląstelių (apie 40 trln.). Kiekvienoje iš jų – po 1,5 Gb genetinės informacijos. Vadinasi, viename asmenyje yra apie 60 zetabaitų (60 ir 21 nuliukas) informacijos. Daug. Vaizdo kanalo "Veritasium" vedėjas teigia, kad 2020 m. visa Žemėje esanti skaitmeninė informacija sieks ne daugiau kaip 40 zetabaitų. Išeitų, kad sukurtum vieną žmogų, reikia labai daug informacijos?

Vis dėlto viskas gali būti kiek paprasčiau. 99,9 proc. mūsų organizme esančios genetinės informacijos yra absoliučiai identiška kiekvieno Žemėje gyvenančio žmogaus genomui. Unikalūs kiekvienas iš mūsų esame dėl gerokai mažesnio už zetabaitą informacijos kiekio. Unikaliems skirtumams pakaktų mažiau nei 1 megabaito genetinės informacijos.

Štai ir viskas. Nors mūsų kūnuose slypi neįtikėtini 60 zetabaitų informacijos, žmogui sukurti pakaktų vos 1,5 Gb. O individualius mūsų skirtumus lemia juokingas megabaitas.

Detalūs skaičiavimai pateikiami vaizdo siužete (nuo 2:18 min.)


Aut. teisės: www.technologijos.lt

(30)
(1)
(29)

Komentarai (2)