Marihuanos rūkymas mažina smurto šeimoje tikimybę  (10)

Ilgą laiką buvo manoma, kad marihuana sukelia automobilių avarijas ir kursto agresiją. Tačiau naujausias tyrimas griauna nusistovėjusius stereotipus ir pateikia naują požiūrį į šią medžiagą.


JAV mokslininkai nustatė, kad tarp porų, kurie drauge vartoja šias medžiagas iš tiesų pasitaiko kur kas mažiau smurto šeimoje atvejų. Ekspertai priduria, kad tai ne vien dėl kanapių poveikio smegenims, tačiau ir dėl fakto, jog jas naudojantys sutuoktiniai dalinasi panašiomis vertybėmis bei dažnai priklauso tam pačiam socialiniam sluoksniui. O tai ženkliai sumažina konflikto tikimybę.

Tyrimą atliko specialistai iš „Buffalo“ visuomenės sveikatos ir sveikatos priežiūros mokyklos bei Žalingų įpročių tyrimų instituto specialistai. Niujorke vykusio eksperimento metu buvo stebimos 634 poros. Rezultatai atskleidė, jog kuo daugiau jos rūkė marihuanos, tuo mažiau buvo linkusios įsitraukdavo į smurtines situacijas šeimoje.

Pirmaisiais devyneriais gyvenimo santuokoje metais nagrinėtos poros patvirtino, kad vyrai, kurie vartojo marihuaną su savo žmonomis bent tris kartus per savaitę, buvo linkę mažiau smurtauti prieš jas ir ateityje. Beje, tas pats pastebėta ir tarp moterų. Vartojusios marihuaną su sutuoktiniais, jos kur kas rečiau kibdavo savo „mylimiesiems“ į atlapus. Tai pastebėta daugiausia tarp žmonių, kurie neturėjo įrašų apie asocialų elgesį.

„Šie rezultatai rodo, kad marihuanos vartojimas sumažina pykčio, jaučiamo savo partneriui, lygį“ – sako žalingų įpročių tyrimų instituto direktorius Kennethas Leonardas.

Jis paaiškino, kad kaip ir kituose tokio tipo tyrimuose, čia buvo nagrinėjami marihuanos vartojimo ir smurto dėsningumo modeliai statistiškai per metus, tačiau neatsižvelgta, ar buvo smurtaujama konkrečiai tą dieną, kai surūkyta suktinė.

„Tikėtina, kad poros, kurios vartoja marihuaną kartu gali dalintis panašiomis vertybėmis ir šis panašumas nulemia sumažėjusią konflikto tikimybę. Tai galioja ir kartu alkoholį geriančioms poroms“, – komentuoja K. Leonardas.

„Mūsų atliktas tyrimas atskleidė, kad marihuana ne padidina, (ar netgi gali sumažinti) konfliktų tikimybę šeimose. Vis dėlto, prieš skelbiant tvirtesnes išvadas, norėtume pakartoti šias studijas, kartu nagrinėjant kanapes bei alkoholį diena iš dienos vartojančių šeimų elgesį. O taip pat smurto tarp artimų partnerių tikimybę iškart po suktinės surūkymo“, – priduria jis.

Šio tyrimo rezultatai buvo paskelbti žurnale „Priklausomybių turinčiųjų elgsenos psichologija“ (ang. Psychology of Addictive Behaviours).

(32)
(8)
(24)

Komentarai (10)