Laboratorijoje sukurtos vėžį žudančios kamieninės ląstelės  (5)

Mokslininkai iš Harvardo medicinos mokyklos surado būdą, kaip kamienines ląsteles paversti naikinimo mašinomis, žudančiomis vėžines ląsteles.

Atlikę eksperimentus su pelėmis, mokslininkai genetiškai modifikavo kamienines ląsteles, kurios gamina ir išskiria toksinus, žudančius tik smegenų auglį – kitos organizmo ląstelės ar pačios kamieninės ląstelės nenukenčia.

Kitas mokslininkų laukiantis tyrimo etapas – ląsteles patikrinti su žmonėmis. Kaip sako kamieninių ląstelių specialistai – tai yra „vėžio gydymo ateitis“.

Tyrimas, išspausdintas žurnale „Stem Cells“, buvo bendras mokslininkų iš Masačusetso ligoninės ir Harvardo kamieninių ląstelių instituto tyrėjų projektas. Daugelį metų jie ieškojo kamieninėmis ląstelėmis pagrįstos terapijos, kuri galėtų naikinti tik vėžines ląsteles ir jokių kitų.

Jie panaudojo genų inžineriją tam, kad sukurtų ląsteles, kurios išstumia vėžio žudymo toksinus, ir, svarbiausia, pačios gali atsispirti nuodams. Nuodai taip pat nekelia žalos įprastinėms ląstelėms.

Atliekant bandymus su gyvūnais kamieninės ląstelės buvo apsuptos želė ir įdėtos į smegenų auglio vietą. Vėžinės ląstelės žuvo, nes neturėjo priešnuodžių toksinams.

Mokslo pasaulyje toks atradimas laikomas milžinišku pasiekimu.

Aut. teisės: 15min.lt

(67)
(2)
(65)

Komentarai (5)