Netikėtas atvirumas: Rusijai nepasiekiamas nei Mėnulis, nei Marsas, o pati kosmoso strategija paskendusi migloje  (5)

Rusijos Federacijos Jungtinės raketinės-kosminės korporacijos prezidentas Vitalijus Lopota prasitarė, kad Rusija kol kas negalėtų kolonizuoti Mėnulio, nes neturi techninių galimybių nusiųsti į Žemės palydovą žmogų.

Interviu „Rossijskaja gazieta“ jis sakė:

„Mėnulis kol kas mums nepasiekiamas. Norint nusiųsti ten trijų žmonių ekipažą, reikia turėti raketą, kurios keliamoji galia – ne mažiau kaip 130–150 tonų. Gaila, bet kol kas neturime tokių nešėjų, o turimi negali nugabenti žmonių į Mėnulį.“

Šiuo metu Rusija kuria 20–25 t keliamosios galios raketas. Vis dėlto tam, kad raketa pasiektų Mėnulį, reikia sukonstruoti 75 t keliamosios galios (Žemės orbitoje) raketą. O norint grįžti atgal – dvigubai didesnės keliamosios galios raketos.

Nepasiekiamas ir Marsas

V.Lopota pridūrė, kad Rusija neturi aiškios kosmoso užkariavimo strategijos, tad apie kosmonautų skrydį į Marsą bus galima kalbėti ne anksčiau kaip po 10 metų.

„Deja, programinė įranga ir aparatūra, kuria mes naudojamės, gaminama užsienyje. Tik kai kurie komponentai – bendros kūrybos vaisius. Todėl mūsų veikla labai priklauso nuo užsienio valstybių mokslininkų“, – pripažino V. Lopota.

Aut. teisės: 15min.lt

(49)
(2)
(47)

Komentarai (5)