Dar viena sunkiai suvokiama liūtės ir žmogaus draugystė įamžinta dokumentiniame seriale "Lionheart" (Video)  (2)

Žvelgiant į šiuos kadrus patikėti mokslininkais, įrodinėjančiais, kad katės savo šeimininkų nemyli ir negerbia, yra labai sunku. Jei savo šeimininkus mylėti ir gerbti sugeba didžiosios laukinės katės, ką ir kalbėti apie namines mažąsias?

Viena ryškiausių 2014 m. video žvaigždžių tapusi liūtė Sirga dabar mokosi medžioti. Ją medžioklės paslapčių moko 27 m. globėjas Valentinas Griuneris. Istorija apie tai, kaip šis jaunas vyras išaugino 140 kg liūtę, paskatino "Google" įtraukti šį gamtininką į 2014 m. Įkvėpimo šaltinių sąrašą. Dabar tandemas žengia į naują jųdviejų santykių etapą – Sirga mokosi medžioti. Ji ruošiasi grįžti į laukinį pasaulį, o jos istorija pasakojama dokumentiniame seriale. Kalahario dykumoje (Botsvana) paliktą mirštančią liūto jauniklę priglaudęs vokietis ją išgydė ir prisijaukino. Dabar porelė – neišskiriama. Ir taip – treji metai: vos Valentinas atveria voljero duris, Sirga šoka ant jo ir aistringai apkabina. "Ji jau išmoko būti kantri, sėlinti, slėptis krūmuose, - Sirgos pasiekimus medžioklės kursuose vardija V. Griuneris, su ja savanose praleidžiantis valandų valandas. – Diena, kai ji man atnešė savo pirmą sumedžiotą antilopę, buvo laimingiausia mano gyvenime. Tada supratau, kad ji tikrai nepražus ir laukinėje gamtoje."

"Ši liūtės ir žmogaus draugystės istorija – neeilinė, - pasakoja "Tauana Films" atstovas Jurgenas Jozefowiczius. – Ji laužo visas įmanomas ribas ir kardinaliai keičia požiūrį grobuonies ir jo aukos santykius." "Auginti liūtą svajojau nuo mažumės, - prisimena Sirgos bičiulis Valentinas. – Dabar gyvenu jų pasaulyje, ir tai – tiesiog fantastiška. Aš – tarp liūtų, užauginau liūtę. Tiesiog gyvenu savo svajonėje." Už tokią galimybę jis dėkoja fermeriui Willie De Graaffui. Šis, gindamas savo galvijus, kadaise liūtus šaudydavo, tačiau vėliau liovėsi tai daryti ir tapo principingu jų gynėju.

Dokumentinis serialas "Liūtaširdis" ("Lionheart") bus rodomas šiemet.


Aut. teisės: www.technologijos.lt

(40)
(3)
(37)

Komentarai (2)