Visa tiesa apie „atpildo ginklą“ (Video)  (8)

Pirmasis žmogaus sukurtas aparatas, įskriejęs į kosminę erdvę, buvo Antrojo pasaulinio karo pradžioje vokiečių sukonstruota mažo nuotolio kovinė balistinė raketa V-2. „Vergeltungswaffe-2“ - „atpildo ginklas 2“ - taip ją vadino naciai.

Raketą pradėta kurti apie 1937m. Ši raketa pirmoji viršijo 80 km aukštį, o vėliau patobulinta galėjo pakilti ir 200 km virš žemės. Šis aparatas žymėjo svarbų technologinį proveržį - tai buvo prototipas vėlesnių raketų nešėjų, kurios pakėlė į kosmosą žmogų ir nuskraidino jį į mėnulį.

Vis dėlto karo metu tai buvo bauginantis mirtį nešantis ginklas. Vermachtas link sąjungininkų teritorijų paleido per 3000 V-2 raketų, kurių dauguma pataikė į Londono ir Antverpeno miestus. Per šias atakas žuvo apie 7 000 kariškių ir civilių, o dar 12 000 žmonių (daugiausia koncentracijos stovyklų kalinių) žuvo gamindami raketas.

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, amerikiečių, sovietų ir britų vyriausybės, surengusios slaptas operacijas, įgijo V-2 raketos techninius brėžinius ar sulaikė pačius mokslininkus, dirbusius prie šių raketų, ir jais pasinaudojo, gamindami savo pačių raketas.

Aut. teisės: TV3
TV3

(54)
(6)
(48)

Komentarai (8)