Šiurpus žemėlapis: kiek branduolinių bombų susprogdinta nuo 1945-ųjų?  (0)

Billas Rankinas iš „Radikalios kartografijos“ („Radical Cartography“) sukūrė žemėlapį, kuriame – visi žinomi branduolinių bombų susprogdinimai nuo 1945 metų, pažymėtos jų vietos ir galingumas.


Pasinaudodamas Johnstono archyvo duomenimis, jis suskaičiavo, kad nuo 1945-ųjų susprogdinta beveik 2,5 tūkst. tokių bombų, rašo „The Washington Post“. Daugiau nei 500 jų buvo susprogdintos atmosferoje – taip radioaktyviosios dulkės yra paskleidžiamos visoje planetoje, teigia B.Rankinas. Pilnaviduriai apskritimai žemėlapyje rodo atmosferinius sprogimus, tuščiaviduriai – bandymus po žeme arba po vandeniu. Apskritimo dydis rodo sprogimo galingumą – didžiausias apskritimas reiškia, kad sprogimas buvo stipresnis nei 20 megatonų.

Žemėlapyje matyti, kad JAV daugiausiai atlieka bandymus po žeme – 912. 206 bombos buvo susprogdintos atmosferoje, 5 – po vandeniu. Dauguma JAV bandymų atlikta Nevadoje esančiame bandymų poligone ir Ramiajame vandenyne.

Nuo JAV nedaug atsiliko Sovietų Sąjunga – 223 bombos susprogdintos atmosferoje, 756 – po žeme, 3 – po vandeniu. Nuo jų abiejų gerokai nutolusi Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Kinija.

Aut. teisės: 15min.lt
(23)
(5)
(18)

Komentarai (0)