11 priežasčių, kuo orgazmas yra naudingas sveikatai  (0)

Patirti orgazmą ne tik malonu, bet ir naudinga. Kai kurie gydytojai tikina, kad tai būtina gerai sveikatai ir savijautai. Tai gali sustiprinti imuninę sistemą bei apsaugoti nuo širdies ligų. Šiame straipsnyje – 11 priežasčių, kodėl orgazmas yra naudingas.

1. Sustiprina sveikatą


Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba teigia, kad reguliarus seksas ir masturbacija teigiamai veikia sveikatą.

2. Stimuliuoja smegenis


Smegenis už orgazmą stipriau stimuliuoja tik centirnės nervų sistemos priepuoliai.Mokslininkai vaizdo įraše „Youtube“ atskleidė, kas dedasi smegenyse, kai moteris patiria orgazmą.

Magnetinio rezonanso tomografo pagalba nufilmuotuose vaizduose matoma, kaip įsižiebia 80 smegenų taškų, kai 54-erių metų amžiaus moteris save stimuliuoja.

Viskas prasideda senorinėje žievės dalyje, bet signalai išplinta po smegenų dalis, atsakingas už atmintį ir emocijas. Kai pasiekiamas orgazmas, pogumburis išskiria oksitociną – meilės hormoną.

3. Suteikia malonumo


Pasak Davido Lindeno, neurologo iš Niujorko, tokį jaudulį kaip orgazmas gali sukelti tik kokainas ir didžiulės pinigų sumos laimėjimas loterijoje.

Jis skenavo įvairių lyčių bei orientacijų asmenų smegenis, ir gavo panašius rezultatus.Smegenyse dėl orgazmo padaugėja dopamino, gerą savijautą sukeliančios cheminės medžiagos.

„Tai – priežastis, dėl kurios galime tapti priklausomi nuo sekso, – sakė D.Lindenas. – Panašų poveikį turi ir pinigų laimėjimas, alkoholio gėrimas, kokaino, amfetamino ir heroino vartojimas.“

4. Leidžia pajusti daugiau meilės


Cheminės medžiagos atsakingos ir už meilės jausmą, kuris atsiranda po orgazmo.

Oksitocinas – meilės hormonas, kuris išskiriamas gimdymo bei maitinimo krūtimi metu ir po orgazmo.

„Jei žmogui į nosį įpurški oksitocino purškalo, jis pasidaro labiau pasitikintis ir prieraišesnis, – teigė D.Lindenas. – Oksitocino poveikis vyrams ir moterims yra toks pats.“

5. Padeda įveikti depresiją


Orgazmas – veiksmingesnis už visus antidepresantus.Smegenys orgazmo metu išskiria endorfinų mišinį. Tarp jų – ir seratoninas, medžiaga, kuri yra naudojama antidepresantuose.

Taip pat išskiriamas prolaktinas.

„Tai – hormonas, kuris yra aktyvus tada, kai moteris maitina krūtimi, – aiškino Ashley'as Grossmanas, endokrinologijos profesorius iš Oksfordo. – Jis turi raminantį poveikį.“

Britų mokslininkai nustatė, kad orgazmasstresą ir kraujospūdį gali sumažinti net dviems savaitėms.

6. Padeda užmigti


Mieguistumą po sekso pajunta ir vyrai, ir moterys.Nebūtina mylėtis ilgai, kad būtų lengviau užmigti.
JAV atliktas tyrimas parodė, kad 39 proc. iš 2632 ištirtų moterų masturbuodavosi tam, kad greičiau atsipalaiduotų.

7. Sustiprina imuninę sistemą


Padėti kovoti su peršalimu ar gripu gali ne vitaminas C, o orgazmas.Manoma, kad organizme padaugėja imunoglobulino A, jei mylimasi kartą ar du per savaitę. Tai – antikūnas, kuris itin svarbus imuninės sistemos veiklai.

8. Odą padaro gražesnę


Pasak dermatologo Mervyno Pattersono, tai, kad oda po sekso tarsi švyti – ne mitas. Šis fenomenas pasireiškia apie 75 proc. moterų.

„Oda dėl orgazmo geriau aprūpinama krauju, veidas parausta, – sakė jis. – Reguliarūs orgazmai gali padėti odai.

Be to, organizmas prieš orgazmą taip pat išskiria daug hormono, kuris padeda kovoti su odos senėjimu.“

9. Sumažina galvos skausmą


Pasak neurofiziko Beverly'o Whipple'o, jei moteriai stimuliuojamas G taškas, jos jautrumas skausmui sumažėja 107 proc.Be to, atliktas tyrimas su 83 moterimis, kenčiančiomis migreną. Daugiau nei pusė jų po orgazmo pajuto palengvėjimą.

10. Padidina vaisingumą


Pasak dviejų britų biologų, Robino Bakerio ir Marko Belliso, orgazmas gali padėti apvaisinimo procesui.
Jie teigia, kad jei moteris pajunta orgazmą praėjus ne daugiau kaip 45 minutėms po partnerio ejakuliacijos, moteryje lieka daugiau spermos nei tuo atveju, kai ji nepajunta jokio orgazmo.

Ši teorija dar nėra moksliškai patvirtinta.

11. Naudinga širdžiai


„Jei nenorite širdies smūgio, jums reikia orgazmo, – patarė orgazmo ekspertė Lisa Turner. – Izraelyje atliktas tyrimas parodė, kad širdies ligomis dažniau sergančios moterys rečiau jausdavo orgazmą – ir atvirkščiai.“

Pasak jos, geriau jaučiasi tie, kurie dažniau patiria orgazmą.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Dorotėja Noreikaitė

(32)
(2)
(30)

Komentarai (0)