Neįprastas Havajuose ant lavos augančių grybų poveikis – moterims sukelia spontanišką orgazmą  (6)

Po Johno Halliday ir jo kolegės Noah Soule eksperimentų, kurių rezultatai publikuoti žurnale "International Journal of Medicinal Mushrooms" 2001 m. atrastas grybas pasižymi neįprastu psichodeliniu poveikiu – moterims sukelia stiprų orgazmą, rašo IFLScience.com.

Straipsnyje J. Halliday pasakoja, jog sužinojo su kolege N. Soule apie Havajuose, ant sustingusių lavos srautų augančius šviesiai oranžinius grybus ir keistą jų poveikį moters organizme – buvo manoma, kad jie moterims be jokios priežasties sukelia orgazmą. Suintriguoti mokslininkai nuvyko į Ramiajame vandenyne esantį salyną ir pamėgino patikrinti, ar istorijos apie šiuos grybus nėra iš piršto laužtos.

Oficialaus pavadinimo dar negavęs Dictyophora genties grybas buvo laikomas ypač stipriu afrodiziaku – kad pajustų jo poveikį, moterims pakakdavo pauostyti šio grybo vaisiakūnių. Beje, kvepia šis grybas visai ne žemuogėmis – ir apskritai jis ne kvepia, o dvokia.

Mokslininkų pora paprašė savanorių eksperimento dalyvių giliai įkvėpti pro nosį tiriamo grybo kvapo, o tada fiksavo lytinio susijaudinimo parametrus. Žurnale publikuojami tyrimo rezultatai byloja, kad grybą uodusios moterys patirdavo intensyvų seksualinį jaudulį, o kone pusė tiriamųjų apskritai patyrė netikėtų orgazmų. O štai vyrams jokio poveikio, išskyrus klaikų grybo dvoką, neužfiksuota.

Mokslininkai straipsnyje aprašė ir grybo morfologiją nei cheminius ypatumus. Prieita išvados, kad grybo vaisiakūniuose susiformuoja "į hormonus panašūs junginiai, kurie gali pasižymėti žmogaus organizme lytinės sueities metu išsiskiriančių biocheminių mediatorių (angl. - neurotransmitters) savybėmis".

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(97)
(2)
(95)

Komentarai (6)

Visi šio ciklo įrašai