Dantų netekusiems žmonėms siūloma nauja išeitis  (1)

Dantys – žmogaus vizitinė kortelė. Jų netekus prarandamas pasitikėjimas savimi ir noras šypsotis. Odontologų teigimu, šiuolaikinėje medicinoje naudojamos technologijos leidžia dantis atkurti panaudojus paties žmogaus kaulą.


Dantų netekę pacientai patiria didelį diskomfortą – jiems sunku kramtyti maistą, ima nykti žandikaulio kaulas. Kad žandikaulis išliktų stiprus, dantys turi atlikti kramtymo funkciją. Kitaip kaulas pradeda nykti, veidas, praradęs dantų ir kaulų atramą, pradeda pirma laiko senti – apatinis žandikaulis išsikiša į priekį, lūpos suplonėja, sumažėja veido raumenų tonusas.

Siekiant sustabdyti šiuos procesus – neretai pacientui taikoma dantų implantavimo procedūra. Pasak odontologijos klinikos direktorės Rasos Balčikonytės, kartais kaulo implantui gali nepakakti, tokiu atveju jį tenka priauginti.

Dėl trūkstamo danties sunyksta kaulas

Odontologijos klinikos specialistų teigimu, dantų implantai kramtymo jėgos krūvį perduoda žandikauliui ir taip lėtina kaulo nykimą. Tačiau kai kuriems pacientams prieš implantavimo procedūrą tenka atlikti kaulo priauginimą, mat dėl ilgą laiką trūkstamo danties kaulas gali sunykti.

Ši situacija taip pat gali ištikti ir dėl apie šaknis susidariusių uždegimų. Kaulo priauginimo procedūra reikalinga kas penktam pacientui, kuris kreipiasi dėl dantų implantavimo. Taip nutinka dėl to, kad į gydytojus pacientai kreipiasi per vėlai ir per ilgą laiką kaulas spėja sunykti. Šią procedūrą dažniausiai tenka atlikti 35-65 metų amžiaus klientams. Pats implantavimas dažniausiai reikalingas asmenims nuo 25 metų.

Pasak R.Balčikonytės, kaulą galima priauginti panaudojant paties paciento kaulą iš žandikaulio arba kurios nors kitos kūno vietos. Taip pat tam galima naudoti ir sintetines specialiai paruoštas medžiagas. Priaugintas kaulas prigyja per 5-7 mėnesius. Praėjus šiam terminui, sriegiamas implantas.

Dantų implantacija galima ne visiems

Dantų implantacija taikoma pilnametystės sulaukusiems asmenims. Merginoms implantus įsriegti galima anksčiau nei vaikinams, nes pastarųjų žandikaulis ilgiau vystosi.

Taikant šią procedūrą būtina įvertinti ir paciento sveikatos būklę. Tam tikrais atvejais implantuoti dantis rizikinga, nes gali kilti infekcijos pavojus, neprigyti implantas.

Ne visada dantis atstatyti galima cukriniu diabetu ir autoimuninėmis ligomis sergantiems, daug rūkantiems, burnos higiena nesirūpinantiems žmonėms. Taip pat implantai nerekomenduojami besilaukiančioms moterims, ne visuomet juos galima dėti ir širdies kraujagyslių ligomis sergantiems asmenims.

Sveikimas po operacijos

Po dantų implantavimo procedūros pacientams patariama kurį laiką vengti rūkymo, apriboti fizinę veiklą ir bent porą savaičių maistą kramtyti neoperuota puse. Po operacijos žmogus gali patirti minimalų patinimą, kuris greitai nuslūgsta.

Jei žmogus gerai rūpinsis dantimis, implantas tarnaus labai ilgą laiką. Jo sulaužyti ar kitaip sugadinti beveik neįmanoma. Implantą gali prireikti keist, bet tai pasitaiko labai retai.

 

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(14)
(20)
(-6)

Komentarai (1)