Oficialu: lietuviai – didžiausi alkoholio vartotojai visame pasaulyje  (44)

Naujausioje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaitoje nurodoma, kurios šalies žmonės 2013-aisiais suvartojo daugiausia alkoholio. Ataskaitoje palyginta, kiek tų pačių šalių gyventojai suvartojo alkoholio 2000-aisiais.

Kaip skelbia portalas businessinsider.com, naujausiais duomenimis, Lietuva suvartoja daugiausia alkoholio – vienas žmogus išgeria maždaug 14 litrų per metus. 

Po to seka Austrija, Estija, Čekija – vienam žmogui tenka 11–12 litrų alkoholio per metus. 

Mažiausiai alkoholio išgeriama Indonezijoje – arti nulio. Turkija, Indija, Izraelis taip pat figūruoja kaip mažiausiai alkoholio suvartojančios šalys. Vienas žmogus per metus čia išgeria 1–3 litrus. Pažymima, kad kai kurios grupės žmonių mažiau alkoholio suvartoja dėl religinių ar kultūrinių priežasčių. 

 

Daugelyje šalių žmonės 2013-aisiais suvartojo mažiau alkoholio nei 2000-aisiais.

Lietuvoje išgeriama vis daugiau 

Tuo metu tokiose šalyse kaip Lietuva, Lenkija, Rusija alkoholio suvartojimas per šį laiką išaugo. 

Remiantis ataskaita, pavojingas alkoholio vartojimas ir epizodinių smarkių išgertuvių daugėja tarp jaunų žmonių ir ypač moterų. Žemos socialinės ir ekonominės padėties vyrai yra labiau linkę gerti, nei aukštesnę socialinę ir ekonominę padėtį turintys vyrai. Tuo metu moterys čia elgiasi priešingi. 

Pažymima, kad EBPO „alkoholio suvartojimą“ apibrėžia remdamasi tuo, kiek per metus grynojo alkoholio litrais parduodama vienam asmeniui, kuris yra ne jaunesnis kaip 15-os. Taigi nėra įtraukiami duomenys apie tai, kiek suvartojama naminukės, kurios suvartojimas „išaugintų“ statistiką kai kuriose šalyse. 

Aut. teisės: 15min.lt

(79)
(4)
(74)

Komentarai (44)