Sprendžiasi NASA ateitis: ypač svarbus Trumpo pasirinkimas (Video)  ()

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas po truputį formuoja savo ministrų kabinetą. Viena iš pozicijų jame – NASA administratoriaus. Kaip keisis požiūris į NASA vykdomus tyrimus į valdžią atėjus naujajam prezidentui?

Vienas iš kandidatų užimti NASA administratoriaus postą yra Oklahomos Atstovas JAV Kongrese Džimas Braidenstainas (Jim Bridenstine). Kongrese jis dirba nuo 2012-ųjų metų ir yra aktyvus kosmoso bei karybos srityse.

Balandžio mėnesį jis pateikė Amerikos kosminio renesanso įstatymo pasiūlymą, kuriuo norima apjungti visas JAV veiklas, susijusias su kosmosu, į vientisą derinį. Jis yra pasisakęs už NASA vykdomus Mėnulio tyrimus ir apie JAV pareigą užtikrinti visam pasauliui sąlygas naudotis kosmoso teikiamomis galimybėmis.

Kiti minimi kandidatai – Markas Olbrechtas (Mark Albrecht), buvęs Nacionalinės kosmoso tarybos vykdantysis sekretorius, ir buvusi astronautė Eilin Kolins (Eileen Collins), vasarą pareiškusi, kad NASAi reikia vadovybės, kuri vėl iškeltų JAV kosmoso programą į pirmąją vietą pasaulyje.

Kelios prognozės apie naujojo JAV prezidento įtaką kosmoso tyrimams video siužete

Anksčiau buvo panoma, kad Donaldo Trumpo iškilimas pakeis NASA organizacijos prioritetus - bus daugiau koncentruojamasi į žmonių keliones į Mėnulį, Marsą bei kitur, mažiau dėmesio skiriama Žemės stebėjimus iš kosmoso.

Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt

(21)
(1)
(20)

Komentarai ()