Paaiškino, kaip veikia pirmoji turbožiedinė sankryža Kaune: pirmą kartą atvažiavus, „nugrybauti“ vienas juokas (Video)  (3)

Šilainiuose, Baltų prospekto ir Žiemgalių gatvės sankirtoje, praėjusių metų rudenį pradėti pirmosios Kaune turbožiedinės sankryžos įrengimo darbai visiškai baigti.

Kauno miesto savivaldybės teigimu, iš juodųjų dėmių žemėlapio išnykus pavojingai vietai, saugiau tapo ne tik žiede, bet ir visame Baltų prospekte.

Keturšalės sankryžos virsmas į žiedinę taikant naujausius šių dienų eismo inžinerinius principus jau padeda užtikrinti saugesnį eismą Baltų prospekte.

Ovalo formos sankryžoje eismo srautai atskiriami dar prieš įvažiuojant į žiedinę sankryžą, todėl važiuojant sankryža ir išvažiuojant iš jos vairuotojams persirikiuoti nebereikia.

Kaip važiuoti žiedu?

Kaip pažymėta nuotraukoje, vairuotojams reikia atidžiai stebėti kelio ženklinimą ir pasirinkti reikiamą eismo juostą dar prieš žiedą.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad įvažiuojant į žiedą, jei norima patekti į tolimesnį išvažiavimą, reikia važiuoti tiesiai į antrąją juostą.

Tai svarbu dėl to, kad iš žiedo išsukti galima ir važiuojant antrąja juosta.

Įvažiuojant į žiedą iš Baltų prospekto nuo Žemaičių plento iš pirmosios juostos galima patekti į IX forto gatvę (dešinėje) bei judėti tiesiai Baltų prospektu.

Įvažiavus į žiedą antrąja eismo juosta galima judėti tiesiai Baltų prospektu, pasukti į Žiemgalių gatvę bei apvažiavus žiedą grįžti į Baltų prospektą Žemaičių plento link.

Tuo tarpu įvažiuojant į žiedą Baltijos prospektu nuo Prūsų gatvės pusės, dešinįjį posūkį reikėtų atlikti prieš žiedą įrengtoje nuovažoje. Įvažiavus į žiedą pirmąja eismo juosta, žiedu galima judėti tiesiai Baltijos prospektu.

Įvažiavus į žiedą antrąja eismo juosta, galima judėti tiesiai Baltijos prospektu, pasukti į IX forto gatvę bei apsukus žiedą sugrįžti į Baltų prospektą Prūsų gatvės link.

Įvažiuojant į žiedą iš IX forto bei Žiemgalių gatvių pirmąja juosta galima sukti tik dešinėn į Baltijos prospektą, kitomis kryptimis galima važiuoti tik iš antrosios eismo juostos.

Išsamiau važiavimo schemą galima pamatyti vaizdo įraše.

Tapo žymiai saugesnis

Pasak Kauno Kelių policijos valdybos viršininko Dano Česnausko, žiedinės sankryžos įrengimas padės išvengti skaudžių nelaimių.

Statistikos duomenimis, 2014–2015 metais Lietuvos žiedinėse sankryžose nežuvo nė vienas žmogus. 2012-2016 metais Baltų prospekto ir Žiemgalių gatvės sankryžoje įvykusių eismo įvykių metu sužaloti keturi žmonės.

Investicijas į eismo saugumą nuo 1 mln. iki daugiau nei 4 mln. eurų šiemet didinantis Kaunas įgyvendina ambicingą planą – per 2017 metus neutralizuoti visus pavojingiausius taškus miesto gatvėse, kuriuose pastaraisiais metais įvykdavo eismo nelaimės.

Didžioji dalis lėšų bus skirta ryškiai apšviesti 300 pėsčiųjų perėjų (2016 m. apšviesta 30), o 30-yje jų įrengti šviesoforus (2016 m. įrengti 3).

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(24)
(16)
(8)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: