Atrodo kaip mėsa, skonis kaip mėsos, bet tai nebus tikra mėsa: greitai rūpės ne tai, ar produktas ekologiškas, o ar iš vis yra tikras  (11)

Singapūro valstybinis investicijų fondas „Temasek“ bei „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas ir Honkongo milijardierius Li Ka-shingas investuoja į startuolį „Impossible“, kuris gamina įprastinės mėsos alternatyvą iš augalinės žaliavos, rašo laikraštis „Financial Times“.

Tarp kitų investuotojų, dalyvaujančių minėto startuolio 75 mln. JAV dolerių vertės finansavimo raunde, yra ir fondas „Open Philantrophy“, kuriam vadovauja vienas iš „Facebook“ steigėjų Dustinas Moskovitzas ir jo žmona.

„Impossible“ 2011 metais įkūrė buvęs Stenfordo universiteto biochemijos profesorius Patas Brownas.

„Dirbtinei mėsai“ gaminti naudojamas leghemoglobinas – tam tikro tipo hemoglobinas, kurio yra sojoje. Būtent jis augaliniams mėsainiams suteikia tikros mėsos skonį.

Šis komponentas yra gaminamas naudojant genetiškai modifikuotas mieles bei fermentacijos procesą, kas leidžia sukurti natūraliai mėsai identišką produktą.

Verta paminėti, kad mėsainiai iš „augalinės mėsos“ pirmą kartą prieš metus klientams buvo pasiūlyti viename Niujorko restoranų. Dabar jų galima paragauti beveik penkiasdešimtyje restoranų.

Artimiausiu metu „Impossible“ Oklande, Kalifornijoje, ketina įkurti įmonę, kuri leis padidinti mėsainių pardavimus nuo kelių tūkstančių per mėnesį iki kelių milijonų, sakė kompanijos administracijos ir finansų direktorius Davidas Lee.

„Tai visiškai pakeis verslo ekonomiką ir šio prekės ženklo produkcijos platinimą, – interviu „Financial Times“ sakė D. Lee. – Iki šių kalendorinių metų pabaigos mes gausime pelno iš kiekvieno pagaminto mėsainio, kas suteiks mums lėšų tolesnei plėtrai.“

Ateityje „Impossible“ ketina kurti kitų gyvulinės kilmės produktų, įskaitant sūrio, žuvies ir dešrelių, augalines alternatyvas.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt

(28)
(0)
(28)

Komentarai (11)

Susijusios žymos: