Tai, ką mokslininkai aptiko astronautų kraujyje, sukėlė daug abejonių dėl kosmoso užkariavimo: dabartiniams žmonėms tai gali būti neįmanoma?

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Bagai 2017-09-11 09:36
O negalejo paveikti rezultatu G perkrovos leidziantis?
obuglas 2017-09-11 10:44
Keista, kad rašoma jog bus manoma kad bus pasiūlyta priemonės šiam efektus mažinti - kas iš principo yra kontroliuoti, valdyti, gydyti simptomus, o spręsti priežastis, kurios tai sukelia. Akivaizdi vieta, kur reiktų sutelkti dėmesį - "dirbtinės" gravitacijos sukūrimas.
Finalfour 2017-09-11 18:10
As irgi nesuprantu, negi kazkokiu preparatu kurimas, kur dar net neaisku ar tokius apskritai imanoma sukurti, yra pigiau, nei statyti erdvelaivius su dirbtines gravitacijos sistema, kuria kuria iscentrine jega?
AAA000 2017-09-11 19:02
lygtai planavo kazkokia centrifuga pakelt i kosmosa bandymams. bet matyt per brangu buvo. arba galbut skiriasi poveikis nuo zemes gravitacijos. nesuprasi - gravitacija iki siol nera supratimo kas ji yra per reiskinys. isaiskinkit - busit pasaulio atradejas NR1
Finalfour 2017-09-11 20:03
Jo, buvo technologijose kazkada net straipsnis, kad gravitacija planetos pavirsiuje, ir gravitacija kuriama iscentrines jegos principu kosmose - ne vienas ir tas pats toli grazu. Tik dabar jau nepamenu kodel.
Aquarius 2017-09-11 23:05
Per mokslo sriuba rodė, kad astronautai turi specialius elektromagnetinio lauko generatorius, kurie apsaugo (turi apsaugoti) nuo kenksmingos spinduliuotės iš kosmoso. Klausimas kiek tai efektyvu? Ir kaip su standartinės stoties įrangos skleidžiama el. spinduliuote? Kartą dusinančiai kaitrią vasaros naktį, atsitempiau ir šale lovos pasistačiau kondicionierių (kitaip ir nėjo, nes karšto oro vamzdis buvo trumpas, o langas prie pat lovos). Jį teko išjungti ne dėl to, kad garsiai veikė, bet dėl keisto galvos skausmo, kuris pasireiškė praėjus 15 min. po kondicionieriaus įjungimo. Jį išjungus skausmas praėjo.
peeplt 2017-09-12 12:27
Žinoma kad ne vienas ir tas pats. Tai visiškai skirtingais principais atsirandanti kažkokia kryptimi veikiant traukos jėga. Dirbtinė gravitacija gal ir nėra tas pats, bet manau kad nemažai žmogaus sveikatai neigiamų padarinių, susijusių su nesvarumu, tikrai sušvelnintų. Nors kita vertus gal kažko nežinau ir centrifuga bespresdama nesvarumo problemas sukuria aibe kitų dar blogesniu problemų.
vytautas50 2017-09-12 13:13
Šiaip dideles kosmines stotis ir pradėjo statyti dėl tos priežasties kad mažam kosminiam laive dėl nesvarumo ir nejudėjimo kūnas atrofuojasi. Tik didesnėje erdvėje ir esant įvairioms kūno palaikymo priemonėms kosmose įmanoma išbūti ilgiau. Mažam kosminiam laive žmogaus kosmose gali būti labai trumpą ir ribotą laiką.