Senėjimą sustabdančios kraujo injekcijos, kurias naudoja žvaigždės ir turtuoliai: JAV imsis tyrimo, o štai ką apie tai sako Lietuvos gydytojai  ()

Krauju veidą išsitepusi JAV realybės šou žvaigždė Kim Kardashian (36 m.) naikino odos raudonį ir raukšles. Ir jos išnyko! Toks grožio deivės prisipažinimas įtikino ne tik dėl jaunystės pakvaišusias amerikietes, bet ir vieną klinikinių tyrimų centrą Kalifornijoje, San Fransiske.

Amerikiečių kompanija „Ambrosia“ paskelbė pradėsianti tyrimą.

Vyresniems nei 30 metų žmonėms bus suleista jaunesnių kraujo ir stebima, kaip tokių injekcijų kursas keičia vyresniųjų išvaizdą.

Jauni žmonės duoti kraujo tokioms procedūroms galės tik nuo 18 metų. Medikams tokia mintis kilo pastebėjus, kad vyresnio amžiaus pelėms suleidus jaunų graužikų kraujo jos tapo gyvybingesnės, judresnės.

Nors įrodymų, kad jauno žmogaus kraujas daro kokią nors įtaką senėjimo procesui, nėra, apie 100 žmonių jau užsiregistravo dalyvauti šiame tyrime. Tam jie pasiryžę išleisti net po 8 tūkstančius JAV dolerių (6812 eurų).

Kompanijos „Ambrosia“ atstovai ramino, kad jaunų žmonių kraujas perkamas iš kraujo bankų, o ne imamas iš tiesiogiai procese dalyvaujančių donorų.

Jie taip pat nurodė, kad injekcijos atliekamos kartą per savaitę, bet tyrimo rezultatai kol kas nėra skelbiami.

Galbūt daugeliui skamba neįtikėtinai, bet tai tikrai ne pirmas bandymas pasitelkus kraujo plazmą atjauninti vyresnio amžiaus žmogaus išvaizdą.

Prieš ketverius metus išskirtinio užsienio spaudos dėmesio sulaukusi „Vampire Facial“ (liet. „vampyro veido atjauninimo“) procedūra itin išpopuliarėjo, kai 2013 metais savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje jos akimirkomis pasidalijo žavioji realybės šou žvaigždė K. Kardashian.

Nuotraukose matyti krauju išteptas įžymybės veidas, o prieraše nurodoma, kad po šios procedūros jos oda tapo kaip niekada švelni, dingo raudonis ir smulkios raukšlelės.

Sulaukus šios grožio procedūrų deivės pripažinimo odos stangrinimo plazma metodas tapo itin populiarus ne tiktai Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir visame pasaulyje, o norinčiųjų jį išbandyti negąsdina ir kelis tūkstančius eurų siekianti kaina.

Užsienio žvaigždės įtaka juntama ir Lietuvoje. Plastinės chirurgijos ir rekonstrukcijos gydytoja vilnietė Giedrė Stundžaitė-Baršauskienė patikino – tokių klientų skaičius pastaraisiais metais ypač išaugo.

Žinoma, ji nesiėmė komentuoti prieštaringai vertinamo amerikiečių tyrimo.

– Ar seniai atliekama odos stangrinimo plazma procedūra ir kuo ji skiriasi nuo kraujo injekcijų?

– Esminis skirtumas tas, kad šios procedūros metu naudojamas tik paties paciento kraujas.

Ji Lietuvoje atliekama jau 7–8 metus, o pastaraisiais metais pacientai ypač susidomėjo šia procedūra.

Jos metu pacientui iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo ir specialiu prietaisu centrifuguojamas, kad skaidri jo dalis (plazma) atsiskirtų nuo raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų).

– Kokio rezultato gali tikėtis pacientai?

– Gautoje kraujo plazmoje gausu trombocitų, turinčių aktyviųjų medžiagų, augimo faktorių. Tokia plazma suleidžiama į odą ir tokiu būdu paskatinamas fibroblastų aktyvumas, kolageno ir elastino gamyba. Oda tampa lygesnė, skaistesnė, stangresnė. Plazma naudojama plaukų slinkimui mažinti ir plauko regeneracijai gerinti.

– Ar šis būdas veiksmingesnis už botulino toksino ar hialurono rūgšties injekcijas?

– Šių procedūrų negalima lyginti, nes odos stangrinimas plazma veikia jos elastingumą, spalvą, įtempimą. Hialurono rūgšties injekcijos skirtos prarastam tūriui atkurti, raukšlelėms užpildyti ar odos drėgmei pagerinti.

Botulino toksino injekcijos skirtos mimikos raukšlių korekcijai, raumenims atpalaiduoti.

Dažniausiai rekomenduojama odos stangrinimą plazma derinti su hialurono rūgšties bei botulino toksino injekcijomis, nes jos papildo viena kitą ir ilgina suleistų medžiagų poveikį.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Elzė Laužikaitė

(2)
(8)
(-6)

Komentarai ()