Taip būna ne tik anekdotuose - artimieji negali patikėti kojos amputacijos rezultatais  ()

89-erių metų Marijai Dronovai iš Voronežo miesto Rusijoje dėl ligos prasidėjo dešinės pėdos pirštų gangrena.

Kai senolę atvežė į ligonę pirštai jau buvo visiškai pajuodę ir nebeliko nieko kito, kaip tik dešinę pėdą amputuoti. Tačiau ligoninėje užuot amputavę dešinę koją gydytojai pašalino kairę.

„Apžiūros priimamajame metu dešinė koja buvo juoda, o kairė – šviesi, nors ir ištinusi, – prisiminė pensininkės sūnus Andrejus Dronovas. – Kojas subintavo iki kulkšnių – atrodė, tarsi kojinėmis būtų apautos, todėl nebuvo matyti nei juodos, nei šviesios pėdos. Kojos matėsi tik virš kulkšnių“. Gali būti, kad kaip tik dėl to gydytojai amputavo ne tą koją.

„Gydytojai suklydo“, – neabejojo senolės giminaičiai. „Aš net pradėjau rodyti siuntimą, kuriame nurodyta, kad reikia amputuoti dešinę koją. Sakau: „Štai: čia  gi parašyta: dešinė, dešinė!“ – duodamas interviu „Komsolvskaja pravda“ žurnalistams sakė nukentėjusios sūnus.

Tačiau medikai tikino, kad viską padarė teisingai. „Man jie pradėjo sakyti, kad jie viską darė taip, kaip reikėjo. Esą pagal simptomus jie nusprendė palikti gangrenavusią pajuodusią koją, o amputuoti kitą. Turbūt niekas to negalėtų suprasti, – stebėjosi A.Dronovas. – Po šio įvykio jam neliko nieko kito, kaip tik kreiptis į policiją. „Tai, kas įvyko, sužlugdė jos gyvenimą. Ji pasiruošė operacijai tikėdama, kad bus geriau, nesvarbu, kad jai jau beveik 90 metų. Ne tik jai, bet ir mums tai buvo svarbu. O dabar su ja buvo pasielgta, kaip su kokiu daiktu, net ne kaip su žmogumi“.

Visgi medikai kaltinimus neigia ir yra pasiryžę įrodyti savo tiesą. „Kairės kojos amputacija žemiau kulkšnies padaryta, atsižvelgus į konsiliumo išvadas. Taip padaryta, nes tuo metu ta koja kėlė didesnį pavojų“, – sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas Sergejus Šamsutdinovas.  Visgi vėliau ligonei buvo amputuota ir pajuodusioji dešinė koja.

„Dabar pacientė guli intensyvios terapijos skyriuje. Jos būklė dėl patirtų operacijų yra sunki, bet atsirado viltis, kad pacientė sėkmingai pasveiks“, – sakė medikas. Pati senolė nežino apie galimą medikų klaidą, dėl kurios neteko ne vienos, bet dviejų kojų, ir yra dėkinga ją gydantiems gydytojams. Kas šioje istorija teisus, aiškinsis teisėsauga.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(15)
(5)
(10)

Komentarai ()