Neribotas žinojimas yra daugelio noras, tačiau supratus kokios būtų to pasekmės, galbūt kai kurių dalykų geriau nežinoti. Tad kas nutiktų jei turėtume neribotas žinias ir smegenis išnaudotume 100 %? (Video)

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

jordanbn2 2019-03-03 16:20
Dievas visazinis, na salyginai, visiskas ateities zinojimas jam priskiriamas kad butu lengviau paaiskinti vaikams ir debilams.Biblijoje ir kitu religiju knygose neraso kad dievas tiksliai zino ateiti, jis speja, pranasauja, bando pakeisti. Mes irgi zinom ateiti. tarkim galim numatyt kad bus audra su zaibais, ir tai gali buti tikslus zinojimas. Bet nezinom ar per ta audra zaibas nutrenks zmogu, o jei nutrenks tai kuri? Dievo zinojimas toks pats, tik jis zino nepalyginamai daugiau. O savo ir zmoniu ateities jis nezino. Nes tiek jis tiek zmones turi laisva valia. Bet visada galima speti, ir turint dideli kieki duomenu galima speti gana tiksliai. Nagrinejant statistikas masiu elgesi visai nesunku nuspeti. Atskiro zmogaus jau sunkiau. Visi zinom kad mirsim, o jei zinai kuo zmogus serga gali dar tiksliau atspet kada mirs. Arba jei zmogus konfliktuoja su mafija, irgi nesunku atspet jo ateiti
vytautas50 2019-03-03 20:02
Na konfliktavau su mafija ir per mane 3 net sėdo į kalėjimą. Vienas iš jų ten net pasikorė. O aš po 1995 metų "konflikto" vis dar gyvas. Taip kad ateities visiškai neįmanoma atspėti.
Darius995 2019-03-03 21:59
Įdomus straipsnis. Tačiau bandymas turint upės vandens stiklinę atsekti upės pradžios - šaltinio versmės vietą gali nuvesti klystkeliais. Paprasčiau būtų ieškoti kelio iš šaltinio - pačios pradžios pusės. Įsivaizduokite, ką darytumėte, jei turėtumėte absoliučias žinias ir absoliučią galią? Taptumėte pasaulio valdovu, gulėtumėte palūdymyje, ar turėtumėte įspūdingiausias moteris, kokias tik sugebėsite susikurti? Kiek laiko tai gali būti įdomu? Metus, tūkstantį, milijoną? Vistiek kažkada atsibos. Tyrinėti kitus pasaulius? Neįdomu, nes pats juos susikūrei ir viską apie juos žinai. Vienintelė išeitis - padalinti savo sąmonę į atskiras apriboto žinojimo dalis, kurios mėgautųsi atradimais. Kaip šachmatuose, žaidžiant pačiam su savimi, tik apribojant abi puses taip, kad viena kitos minčių įžvelgti galimybės neturėtų - tik taip žaidimas tampa įdomus. Tad susikuri Visatą (ar begalybę jų), pasėji įvairiausiomis formomis joje tas apribotas savo sąmonės dalelytes įvairiausiais pavidalais - pradedant pirmuoniais, reaguojančiais tik į kelis juos dominančius dirgiklius (šviesa-tamsa, maistas-grėsmė) ir baigiant abstrakčiai mąstyti gebančiomis būtybėmis (kaip žmonės) ir prašau: gyvendamas jų gyvenimus, kaip žiūrėdamas pasirinktą filmą, turi intriguojančio užsiėmimo, švelniai tariant, visam vakarui. O pasaulį susikurti visiškai lengva: kas yra žaidęs Minecraft ar išbandęs panašius virtualių pasaulių kūrimo įrankius, gali suprasti, kaip iš nieko, tik turint idėją, sukurti pasaulį, kuris savo vidiniais dėsniais jame esančioms būtybėms yra visiškai realus. Ir net suvokdamas pasaulio iliuziškumą, turi žaisti pagal to pasaulio taisykles, kol esi jame. Užtat koks smagumas: juk tik tuo tikslu ir susikuri sau pasaulį.
AAA000 2019-03-04 09:40
nesupratot matau straipsnio cia religinis straipsnis avinams. jis teigia, kad viska zinantys dievai yra juodosios skyles. taip kad tie kur esat avinai - varykit garbint juoduju skyliu
sub 2019-03-04 13:18
Manau pats nieko nesupratai. Straipsnyje išvis apie dievą nieko nebuvo, čia diskusijose atsirado tokių nuomonių. O šiaip klipas apie juodas skyles visai geras, labai patiko. Straipsnis gana neaiškus.
Monochamus 2019-03-04 15:01
Perskaitei visas religines knygas? wow... Kiek laiko užtrukai? Bet matyt, kai tiek daug knygų reikėjo perskaityti, tai iki galo neįsigilinai labai, nes biblijoje net keliose vietose rašo apie Dievo visagalystę ir visąžiniškumą. O imant kitas religines knygas ar rašmenis, tai ir dievas jau nebevienas tampa
VirtualGadget 2019-03-04 18:18
Greičiausiai jei žmogus žinotų viską smegenys turėtų veikti kaip imtuvas . O informacija nebūtinai turi būti žmogaus smegenyse ar galvoje . Tai gali būti ir visa supanti aplinka . Ar ateities žinojimas galėtų pražudyti žmogų tai vėl gi vertinama yra pagal dabartinį žmonijos žinių lygį .Nežinia kaip žmonės elgtūsi turėdami visas žinias . Bet greičiausiai ,kad tikrai ne taip ,kaip dabar. Kol kas žmonės nežino kaip veikia daugybė smegenų procesų . O nežinodami prikuria įvairiausių prielaidų ir spėlionių . Šiai dienai žmonės mano ,kad kompiuteriai yra tobuliausia ,ką žmogus gali sukurti . Taip kaip kadaise brūkšniukų braižymas oloje buvo didžiausias išradimas .
vytautas50 2019-03-04 18:25
Fantazuoti galima įvairiai bet natūroje yra kaip yra. Žmonių smegenų talpumas informacijos atžvilgiu ribotas. Ir jei atsiranda koks genijus konkrečioje srityje tai jis visiškas ne genijus kitose srityse. Čia taip švelniai išsireiškus. Optimaliausiai visur viduriukas. Tokioje būsenoje visai patogu gyventi. Geras pvz apie dievą - programuotoją ir žaidimą. Kažkaip abejoju ar tas kuris sukūrė žaidimą ir viską jame žino nori žaisti savo žaidimą. Jokio intereso. Kitas momentas programuotojas - dievas randasi žaidimo išorėje ir niekaip į jį negali patekti. Na virtualiai kažkokį savo sukurtą botą valdyti gali bet transformuotis pats fizine prasme į 1,0 sekas negali niekaip. Bendra taisyklė ką mes kuriam kuriam "iš išorės". Žaidimo atveju tas mūsų sukurtas botas niekaip negali "išlįsti" į mūsų programuotojo - dievo pasaulį. Fizine prasme jis visai kas kita. Ir šia tiek programuotojas - dievas tiek programuotojo - dievo kūrinys žaidimo personažas materialūs nors pavidalai niekaip nesuderinami. Ir einam toliau. Aš ne esu šalininkas versijos kad per labai ilgą laiką savaime išviriau iš kažkokios pirminės sriubos. Paprasčiausiai toks sudėtingas padaras ir bendrai biologinė gyvybė dėl būtent savo sudėtingumo savaime atsirasti negali. Pirma turėjo atsirasti mechaninė - elektroninė gyvybė kaip dabar sukurti procesoriai nes tai žymiai paprasčiau. Be to stebint genetikos modifikavimo galimybes matosi kad tokiu būdu galima prikurti ko tik nori ir labai greitai. Tiesiog tik pirminių žinių apie materiją klausimas. Bet sumaištį kelia kad čia viskas sukurta labai ne tobulai tiek kosmose tiek žemėje. Kosmose skraido nuolaužos, o žemėje norint egzistuoti reikia suėsti kitą gyvybę. Nejaugi to nebuvo galima padaryto tobulai jei dievas visagalis. Išvada matyt dievas ar dievai joks dievas o tik protingesnės būtybės pridariusios visokių nesąmonių kaip ir žmonės savo kūryboje. Bet iškyla klausimas iš kur atsirado tos gudresnės už žmonės būtybės kurios ir sukūrė biologinį pasaulį bei žmonės. Ir čia neišvengiamai tenka atsiremti į dar vienus kūrėjus kurie, būdami ne materijoje sukūrė tas protingas būtybes ir bendrai materiją. Čia tas momentas kad norint sukurti materiją reikia būti "už jos" t.y. ne materijoje. Aišku tos pirminės protingos būtybės galėjo būti sukurtos tobulai t.y. joms nereikalinga jokia pašalinė energija amžinam egzistavimui, suteikta visiška laisva valia daryti ką nori ir ,jei nusibodo egzistuoti, susinaikinti. Aišku čia neišvengiamai išlenda momentas kad jei gali susinaikinti tai gali sunaikinti ir kitą analogišką būtybę. O rezultate tų būtybių kūrybos vaisus biologinis pasaulis ir kosmosas. Ir sakyčiau rezultatai įdomūs bet gan nevykę. Ir jokio religinio dievo ar dievų. Viskas pakankamai normaliai atsistoja į savo vietas. Tekę skaityti "Enocho knygą" tai tokią mano mintį tas tekstas tik patvirtina.
Monochamus 2019-03-04 18:51
Ir nuo kokio sudėtingumo dalykai jau nebegali atsirasti be kažkokio tai protingo kūrėjo įsikišimo? Kaip tas sudėtingumas matuojama? Ir apskritai, čia tik man vienam ši mintis tokia totaliai be logikos? Manyčiau priešingai: jei stebėčiau, kad gamtoje niekaip nesusiformuoja jokie sudėtingi dariniai, tai tada jau galvočiau, kad čia matyt yra pasaulyje koks dirbtinis apribojimas, pasaulio mašinoje neužtenka procesoriaus ar atminties, tai dirbtinai uždėjo bloką. Panašiai, kaip ir iš tiesų yra su programuotojais ir žaidimais.
vytautas50 2019-03-04 18:58
Jei pastebėjai pasaulis gan greitai degraduoja įvairovės atžvilgiu ir be genetinės modifikacijos ir žmogaus įsikišimo nieko naujo neatsiranda, o tik nyksta. Dar blogiau nei statinis variantas ir apribojimas. Ir toks nykimas ir nieko neatsiradimas tik patvirtina kad tai dirbtinis variantas. Galutiniam variante išliks atspariausios kelios rūšys ir iš to neatsiras nieko naujo nes nėra iš ko atsirasti.
Monochamus 2019-03-04 19:04
Tu bent pradmenis mokykloje mokeisi apie evoliuciją ir genetiką?
vytautas50 2019-03-04 19:09
evoliucija tik nepatvirtinta teorija ir tiek. Realybėje vaizdas toks kad viskas nyksta ir niekas neatsiranda. Atsiradimo sąlyga vienintelė kai tai sukuria žmogus mūsų atveju.
Monochamus 2019-03-04 19:11
O apvali žemė irgi tik teorija? Na tai kaip ir aišku viskas su tavim, sėkmės, daugiau laiko negaišiu skaitydamas ar atsakinėdamas.
vytautas50 2019-03-04 19:18
Žemė vis dėl to apvali. Tam suprasti nereikalingas joks mokslas o tik regėjimo turėjimas na ir suprantama žmogaus mąstymas. Besąlygiškai "tikėti" mokslinėmis teorijomis kaip galutine ir nekintama tiesa pačio laisva valia. Tiek moksliniai tiek religiniai fanatikai manęs taip pat nedomina.
AAA000 2019-03-04 22:38
as tai aiskinciau kitaip. zmogus tiesiog naikina ir pleciasi sau erdve ir parankius egzistavimo resursus kitu rusiu erdves ir naudotu resursu saskaita. zmonija siam momentui sunaudoja savo reikmem apie trecdali zemes biomases atsinaujinimo pajegumu. ir arteja prie 2/5. visa tai tiesiog elementariai atimta is kitu rusiu dabar atiminejam erdves ne tik is stambiuju gyvunu. jau kisames net ir i visokiu mikrobu erdves... cia ne degradacija. cia uzurpacija. greitai plestis tegalesim tik i kosmosa, nes elementariai nebeliks resurso... kas liecia genetika - tai ten tiesiog aiskiai evoliuciniu bandymu kratinys ir tiek. kuri paveldejom nuo "gyvybines pirmaprades sriubos" laiku reiktu pradet jau kistis ir i ji, o ne palikt savieigai. evoliucija senai ne teorija. tai jau gyvybes instrukcija. aisku vietomi dar skyleta, bet skyles mazinamos. ir zmonija jau net turi evoliuciniu instrumentu. pvz kaip genomo karpymas ir pan. pats idomumas tik prasideda
Darius995 2019-03-04 23:31
Esu tikras, kad viską buvo galima padaryti gražiai ir maloniai. Esu tikras, kad ir yra daugybė tokių pasaulių. Tačiau jie nuobodūs savo tobulumu ir nuspėjamumu, taigi, beprasmiai. Jei sutiksi, kad pasaulis sukurtas tam, kad pabėgti nuo nuobodulio, tai būten Tavo matomas pasaulis yra tobulas.
vytautas50 2019-03-05 00:45
Taip tikrai viską galima buvo padaryti gražiai. Materijos kūrėjai savo jau materialių kūrinių atžvilgiu viską padarė gražiai. Bet kūriniai toliau jau viską padarė kaip ir žmonės taip kaip gavosi. Eksperimento rezultatas net materijos kūrėjams ne materijoje iš anksto nebuvo žinomas dėl laisvos valios principo. Jokių pasaulių daugiau nėra. Ką patvirtina ir nieko kito protingo nebuvimas aplinkui. Užtenka ir vienos betvarkės. Kažkaip čia reikia "iš išorės" švelniai stabilizuoti padėtį nes žmonija vaikšto ant susinaikinimo ribos. Aišku galima leisti kad taip nutiktų ir po to tiesiog panaikinti materiją. Projektas nepasiteisino - uždaromas. Suprantama jokio pomirtinio gyvenimo nėra. Grynai techninis momentas. Žmogaus sąmonė ir kūnas "kietai" susieti. Kūnas nustoja veikti dingsta ir sąmonė, žmogaus tapatybė. Ir prikelti iš mirusių taip pat techniškai neįmanoma. Aišku žmogų materializuoti iš pirminių dalelių galima bet tapatybė kažkokio mirusio žmogaus užkrauti neįmanoma, nes jos tiesiog nėra jokiam pavidale. Ji įgyjama gyvenimo bėgyje ir prarandama mirštant. Taip kad religijos šioje vietoje tik daro verslą ir nieko daugiau. Niekas iš anapus negrįžo nes anapus tiesiog nėra. O į ne materiją žmonės negali patekti niekaip. Tai savotiškai net neturi nieko bendro su žmonėmis.
Darius995 2019-03-05 10:54
Vytautai, aš suprantu, kad visą gyvenimą gyvenus uždaroje dėžėje yra visiškai logiška daryti prielaidą, kad visas pasaulis yra dėžė, ir už dėžės ribų nieko nėra. Tačiau žmogaus protas turi privalumą prieš daugumą gyvūnų: gali mąstyti ne tik remdamasis empiriniais potyriais, bet ir mąstyti abstrakčiomis kategorijomis, leidžiančiomis išeiti už empirinio pažinimo ribų. Pasinaudok šiuo sugebėjimu. Think out of the box. Aš kalbu apie užsidarymą savo triju matmenų pasaulyje, teigiant, kad tai - vienintelė egzistavio galimybė, tuo pačiu susikuriant iliuziją, kad savo tris matmenis pažįsti visu 100%, nors išties tai panašiau į neregio, čiupinėjančio dramblio uodegą, teiginius, kad dramblys yra panašus į gyvatę. Stygų teorija numato, kad egzistuoja 11 matmenų. Perkelk savo atskaitos tašką už dėžės ribu ir pamąstyk bent 5 minutes, ką darytum, jei būtum visagalis ir visažinis. Ka darytum, Vytautai? Kokį tobulą pasaulį sukurtum ir kodėl?
vytautas50 2019-03-05 17:48
Stygų teorija tik fantazija kaip ir daugelis teorijų. Mokslines fantazija kažkaip nesolidu vadinti fantazijomis tai pavadina teorijomis. Būnant ne materijoje galima žinoti kaip sukurti materiją. Būnant materijoje jau negalima žinoti kaip sukurti materiją o tik kaip ją keisti. Visiškai skirtingi žinojimo lygiai. Vienu atveju esi materijos kūrėjas, kitu atveju materijos kūrėjų kūrinys su suteiktomis arba ne materijos keitimo galimybėmis. Kaip materijos kūrėjui visiškai neaktualu ir neįdomu koks tas materialus pasaulis konkrečiai bus. Jame egzistuoja materijos kūrėjų kūriniai - protingos būtybės ir jos keičia pasaulį kad joms būtų patogu egzistuoti. Čia aš kalbu ne apie žmonės. Žmonės yra jau mąstančių kūrinių mąstantys kūriniai. Šiam momentui viskas sukurta ir mano tobulo pasaulio vizija techniškai gali būti tik korekcija esamos padėties kurią gali iš ne materijos atlikti materijos kūrėjai. Na bet čia ilgas variantas nors ir paruoštas. Jei viskas vyks kaip numatyta bus paskelbta viešai. Suprasi kad tai būtent ta informacija.
Darius995 2019-03-06 14:38
Mane džiugina žmonės, turintys nepajudinamą pasaulio įsivaizdavimą. Sprendžiant pagal tai, kad stygų teoriją vadinate fantazija, Jūs turite erdvės praplėsti savo žinias arba stygų teorijos, arba fantazijos pažinime. Savo ruožtu man būtų labai įdomu susipažinti su Jūsų tobulo pasaulio vizija, jei tai nėra paslaptis. Kokį Jūs matote tobulą pasaulį?