Kuriamas už „Hubble“ 10 kartų geresnis teleskopas  (1)

Žingsnis po žingsnio link užbaigimo artėja didžiausias planetoje teleskopas: šį mėnesį komanda, kurianti Gigantiškąjį Magelano teleskopą (GMT) užbaigė surinkinėti antrą iš septynių pagrindinių veidrodžių segmentų – šis darbas buvo pradėtas dar 2012 metų sausį, rašo engadget.com.

GMT yra tarptautinis projektas, kurio tikslas – fotografuoti kosminius vaizdus su 10 kartų didesne raiška, nei „Hubble“ kosminis teleskopas. Pradėjęs veikti GMT padės mokslininkams spręsti vienus iš svarbiausių klausimų – pavyzdžiui, ar Visatoje esame vieni? Šis teleskopas leis astronomams surinkti daugiau šviesos nei bet kuris kitas iki šiol sukurtas teleskopas ir generuos pačios didžiausios raiškos vaizdus.

Tačiau siekti tokio ambicingo tikslo nėra lengva. Antžeminio teleskopo komplekso statybos pradėtos 2015 metais ir nesitikima, kad darbai bus baigti iki 2027 metų. Iš dalies taip yra dėl veidrodžių sudėtingumo. Kiekvienas pagrindinis segmentas yra labai tiksliai išlenktas ir nupoliruotas – tikslumas yra maždaug bangos ilgio lygio, milijoninės centimetro dalies. O dėl sudėtingos bičių korį primenančios struktūros stiklas bus daugiausiai tuščiaviduris, kad jį būtų lengviau ataušinti.

Antrasis veidrodžio segmentas buvo gaminamas septynerius metus, tačiau Arizonos universiteto mokslininkai atrado būdą reikšmingai paspartinti poliravimo procesą. GMT kūrėjai tikisi tą patį patobulintą ir paspartintą poliravimo procesą panaudoti ir ateities segmentų paruošime.

Aut. teisės: 15min.lt

(61)
(1)
(60)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: