Ministerija paaiškino, kodėl 1000 eurų kompensacijų nemokės už dyzelius  (8)

Dyzelinu varomi automobiliai pasižymi didesniu azoto oksidų kiekiu, palyginti su kitomis degalų rūšimis varomais automobiliais, todėl kompensacijos už tokiu kuru varomų automobilių įsigijimą nebus skiriamos, sako Aplinkos ministerijos Klimato kaitos valdymo grupės patarėja Kristina Sabaliauskienė.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2019-10-19 Ministerija paaiškino, kodėl 1000 eurų kompensacijų nemokės už dyzelius  (8)

„Viena iš pagrindinių dyzelinu varomų automobilių taršos problemų – realiomis važiavimo sąlygomis išmetamas gerokai didesnis azoto oksidų kiekis palyginti su kitomis degalų rūšimis varomais.

Dyzelinu varomas automobilis į aplinkos orą išmeta 3–9 kartus daugiau azoto oksidų nei benzinu ar dujomis varomi automobiliai“, – Eltai teigė K. Sabaliauskienė.

Pasak jos, „Euro 5“ ir žemesnio standarto dyzelinu varomi automobiliai pasižymi ir didesniais kietųjų dalelių išmetimais palyginti su kitomis degalų rūšimis varomais automobiliais, kai „Euro 6“ standarto dyzelinio automobilio išmetamas kietųjų dalelių kiekis panašus, su sąlyga, kad jame tinkamai funkcionuoja suodžių filtras.

„Azoto oksidų išmetamo kiekio mažinimas labai svarbus įgyvendinant Lietuvos tarptautinius teršalų sumažinimo įsipareigojimus“, – pridūrė Klimato kaitos valdymo grupės patarėja.

1000 eurų išmoka perkant automobilį – už kokias mašinas bus galima gauti pinigus ELTA primena, kad mažiau taršių transporto priemonių įsigijimo skatinimui Aplinkos ministerija siūlo tūkstančio eurų kompensacinę išmoką.

Išmokas būtų galima gauti įsigyjant M1 klasės transporto priemonę, kurios bendras išmetamas anglies dioksido CO2 kiekis ne didesnis kaip 130 g/km.

Automobilio pirmosios registracijos data ES turėtų būti 2013 metų sausio 1 dieną arba vėlesnė.

Taip pat jis gali būti varomas benzinu, dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu ar elektra. Hibridinė pavara gali būti tik kokia, kurioje nėra dyzelinio motoro.

CO2 kiekio ir pirmosios registracijos datos kriterijai netaikomi elektromobiliams.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Malvina Baužytė
(8)
(12)
(-4)

Komentarai (8)