NASA ir „Spacex“ patvirtino – jau nuspręsta kada įvyks istorinė „Demo-2“ misija (Video)  (1)

Praėjus beveik dešimtmečiui ir vėl išvysime, kaip iš Amerikos teritorijos į kosmosą pakyla astronautų įgula.

NASA su Elono Musko „SpaceX“ kompanija siekia, kad dar šių metų gegužės mėnesio viduryje įvyktų istorinė misija – pirmasis žmonių skrydis į kosmosą iš JAV teritorijos nuo 2011 metų, kai darbą baigė Šatlai.

Būsima misija pavadinta „Demo-2“.

NASA pranešime spaudai rašoma, kad „SpaceX“ kompanijos sukurta nešančioji „Falcon 9“ raketa iš Kenedžio kosmoso centro turėtų pakilti gegužės viduryje.

Ji į kosmosą iškels „SpaceX“ sukurtą ir sėkmingai išbandytą „Crew Dragon“ kapsulę, kurioje pirmą kartą skris ne manekenai, o gyvi žmonės. Ši garbė teko NASA astronautams Bob’ui Behnken’ui ir Doug’ui Hurlei’ui.

Tiesa, ši „Demo-2“ misija vis dar laikoma bandomąja, nors astronautai jau ir bus nuskraidinti į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

Tuo pačiu pabrėžiama, kad jei viskas vyks pagal planą – pakilimas, sėkmingas „Crew Dragon“ atsiskyrimas nuo „Falcon 9“, kapsulės skrydis iki TKS ir galiausiai nusileidimas ant Žemės – tai reikš bandymų pabaigą.

„Tai yra paskutinis skrydžio sistemų bandymas“, - tvirtinama NASA pranešime. „Jei viskas vyks pagal planą, „SpaceX“ galutinai bus sertifikuota ir galės vykdyti NASA užsakymus: skraidinti krovinius ir žmones į TKS ir iš jos atgal į Žemę.“

Numatytoji skrydžio data, gegužės vidurys, atitinka ir anksčiau skelbtų pranešimų informaciją, tik dabar yra baiminasi, kad viską gali sujaukti tas nelemtasis COVID-19 virusas.

NASA su „SpaceX“ pripažįsta, kad koronaviruso protrūkis gali sujaukti „Demo-2“ misijos įgyvendinimo planus ir atsirasti tam tikras vėlavimas.

Kalbant apie „Demo-2“ misiją, tai yra antrasis bandymas, kai „Crew Dragon“ kapsulė skries į TKS. Praėjusiais metais kovo mėn. įvykęs „Crew Dragon“ skrydis buvo kitoks. Tąkart kapsulėje sėdėjo manekenai, o ne tikri astronautai.

Šįkart viskas keičiasi iš esmės ir jokių klaidų negali būti. Tiek NASA, tiek „SpaceX“ kompanijai ši misija yra gyvybiškai svarbi ir jei viskas vyks pagal planą – Elono Musko kompanija užsitikrins ilgalaikį bendradarbiavimą su NASA ir taip pradės naują kosmoso erą.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas

(47)
(1)
(46)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: