Mokslininkai atliko tai, ko anksčiau niekas nedarė, o rezultatai apstulbino: „gali būti, kad gyvename labai keistoje visatoje“

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

jordanbn2 2020-05-03 19:14
Jei buvo tas sprogimas sukures visata ten turetu but tuscia erdeve nes viskas issilakste i priesingas puses
punktyras 2020-05-03 19:35
Sprogo ne kur nors, o sprogo visur.
vytautas50 2020-05-03 19:57
šiaip nėra jokios visatos. Yra tik visatos iliuzija. Matot multiką dideliame sferiniame ekrane. Kad per daug nesinervintumėt vaizdas gan statinis. Atitinkamai susidaro ir iliuzija dėl kažkokios tamsiosios materijos kaip "ekrano" medžiagos. Žodžiu viską ką matot naktį danguje ar per teleskopą tai tik kokybiška 3d iliuzija.
bahuriux 2020-05-03 19:57
vytautas50 2020-05-03 21:24
Na staigus žmonijos išnykimo planas neįvyks Nereikia be reikalo versti stresuoti žmonės. O čia dar virusas padeda. Taip kad išmirsit lėtai, natūraliai, nieko keisto nepastebėdami. Patys savanoriškai dar labiau paspartinsit savo išnykimo procesą. Tokia jūsų laisva valia. Kam trukdyti. Viskas įvyks savaime. Kai kas suprantama liks čia egzistuoti amžinai. Bet brokuoto intelekto žmonės neišvengiamai turi išnykti. O išnykimas per palikuonių turėjimo galimybės praradimą. Bet taip pat viskas lėtai. Ir taip pat patys tai natūraliai padarysit. Nėra kur skubėti amžinybėje. Čia tik iš žmogiškos pozicijos visko norisi greitai ir atitinkamai kvailos prognozės. Nėra jokių prognozių. Bet neišvengiamai tenka klysti kad pagauti kampą. Galiausiai gaudyti neliko ko.
bahuriux 2020-05-03 21:53
bet nuo jo miršta seni ir ligoti žmonės, tavo "kūrėjai" yra šūdžiai jei taip daro (primink ar aš gerai pamenu tu esi vienas iš tų 4 kūrėjų? 2 žemėj, o kiti 2 už materialaus pasaulio ribų). Žinoma visa kitą ką rašei yra visiškas BS, niekas nepasiteisino, bet tu mali Š ir toliau. Kiek mačiau tavo tuos senus postus didžiają dalį esi redagaves, ypač pranašyščių datas ir gąsdinimus, bet žinok net turėdamas kūrėjų galių ir nematerialių kūrėjų užnugarį negali ištrinti mums atminties
vytautas50 2020-05-03 22:37
Jei žinotum šaltinius kur aš rašiau dar 2012 metais ir palygintum su paskutine čia parašyta mintimi suprastum kad mano suvokimas pasikeitė nesuvokiamai. Visi mano rašymai buvo skirti tik man ir mano paties minčių vystymui. Tai neskirta jums tik pasinaudota jumis kad savo kritika suteiktumėt minties kitimą man. Ir rezultate žmonės nėra skirta jokios informacijos iš mano pusės. Anas mano puslapis neegzistuoja jau seniai. Informacija apie kūrėjus 2+2 taip pat neteisinga. Jokių pranašysčių jūsų atžvilgiu taip pat nėra. Viską jūs darot patys. Niekas jūsų iš išorės neįtakoja ir neįtakos. Susinaikinsite vieni kitus patys nes intelektas nesugebantis naudotis laisva valia tiesiog susinaikina. Tokia bendra tendencija ir niekas jos nesiruošia keisti. Niekas nesiruošia pažeidinėti jūsų laisvos valios susinaikinimui. Niekas jūsų nesiruošia gelbėti nuo jūsų pačių. Bet tų žmonių atžvilgiu kurie laikosi laisvos valios principu tai būtų stipriai nesąžininga ir beprasmiška prarasti tobulas intelektualias būtybes. Todėl jie yra saugomi ir tik jie išliks. Taip kad pasikartosiu nėra jokių pranašysčių. Viskas jūsų rankose. Gal įvyks stebuklas ir jūs savaime pasikeisit. Puiku. Niekas neturi pretenzijų. Norit egzistuokit, norit neegzistuokit. Bet jokių pranašysčių iš mano pusės nėra ir nebus. Niekaip techniškai neįmanoma nuspėti jūsų veiksmų todėl neįmanomos žinoti kokios nors datos ar kažko panašaus. Žaidimas amžinybėje ir tiek. Aš tuo tarpu susidėliojau reikiamą informaciją į vientisą supratimą ir pereinu į amžinų egzistencinių atostogų rėžimą. Ties ta vieta mano misija kaip ir baigta. Užeis durnumas paplepėsiu kas man patinka. Nusibos neplepėsiu. Tai mano laisva valia ir darau ką noriu, kada noriu ir kaip noriu. Svarbu tai ką darau nepažeidinėja kitų žmonių laisvos valios. Mano laisvė negali būti prievarta niekam kitam.
mcxcommoditytip 2020-05-04 07:25
Great Content, Superhigh-quality and keep it up http://commodityonlinetips.in/
Dannas3 2020-05-04 09:44
Taip ponas, jusu laisva valia viesai kliedeti.
Myslius 2020-05-04 14:55
Yra ta erdve tarp visatu. Gamtoje ir visatose nera desniu, yra desningumai. Skirtingos visatos nesiskiria erdvelaikiu tipais ar desniais, yra vienas erdvelaikis, kontinumas - neskaldomas i atskiras dalis. Guma nestoreja, jos storis yra lygus 0. Regimoji visata yra viskas kas yra musiskeje visatoje, uz jos ribu baigiasi musiske visata. Pletimosi greicio didejimo negalima lyginti su sviesos greiciu, nes lyginama m/s su m/s^2. Pats pletimasis negreiteja, tai ka vadiname akseleracija yra nesupratimas kad metrika ne plokscia. Nepasiekiamumas ar toliau matomumas nera apribotas pletimosi, o yra apribotas paskutinio scateringo. Jei erdve tarp dvieju tasku plestusi sakykim kad ir 1000c greiciu, skruzdele bekeliaudama tarp siu tasku pasieks gala per baigtini laika e^(1000c/greitis)*pradinis_atstumas/1000c ar kazkas pan. tingiu isvedinet, pats gali. Baliono viduje yra praeitis.
bahuriux 2020-05-04 16:22
(yra stebimoji visata) yra apribotas laiko skalės, nes toliau nėra visatos erdvėlaikyje neigiamo laiko, tiesiog matoma pati laiko pradžia, toliau/giliau žiūrint viskas, neiko nėra jokios praeities nes visata dar nebuvo atsiradusi (mūsų "rajone" arba stebimojoje visatoje), čia su sąlyga jei būtu galima matyti dar toliau į praeitį kai visata buvo neskaidri (spėju tu tai vadini scateringu, tą nepermatomumą po visatos gimimo). O tu teigi kad mes matom/stebim visą visatą. Jei sėdim savo planetoj tai mūsų stebimoji visata yra apribota tam tikro erdvėlaikio "burbulo".
Myslius 2020-05-04 17:06
Na joa, pi*c*universe_age dydzio 3D burbulas kiekvieno stebetojo atzvilgiu, kazkur 43-47. mlrd sviesmeciu spindulio. Kiekvienas to burbulo taskas mato kitus to pacio burbulo taskus. Ka mainstream mano as puikiai zinau, ar ka kitos nemainstream hipotezes teigia, straipsniu ieskot nebutina, bet jei idomu pasigincyti ties kuria vieta tai prasom. Kaip stebetojas esantis burbulo pavirsiuje mano kad yra burbulo centre: Esme kad sviesa keliauja trumpiausia atstuma erdvelaikyje c greiciu, bet ne visada per erdve. Sukelia akseleracijos iliuzija. Virsutinis burbulas yra pi kart mazesniu spindulio, neuzteko vietos nupaisyt. Pirmo burbulo spindulys laikas, antro erdve. https://imgur.com/e2c0UyU
kiesza 2020-05-04 19:10
Buvo taškas. Jis sprogo ir vis plečiasi. Mane domina jo kilmė, paskirtis ir tikslas.. o laužyti savo primityvias smegenis fizikiniais terminais, formulėm ir hipotezėm per trumpas gyvenimas
vytautas50 2020-05-04 19:57
Galima dar užduoti klausimą kas buvo aplink tašką iki sprogimo, nes jai jis buvo iki sprogimo tai apie jį taip pat kažkas buvo. Ir logiškai tai kažkas dabar randasi už sprogimo plitimo ribos. O šiaip niekas iš niekur savaime neatsiranda. Čia iš praktikos žinom. Kitas momentas pvz rūšių įvairovė žemėje drastiškai mažėja ir nieko naujo neatsiranda išskyrus atvejus kai žmonės kažką modifikuoja. Tai primena dirbtinai sukurtą sistemą kurioje be išorinio palaikymo gesta virpesiai. Šiuo atveju nyksta rūšys nes nėra kūrimo proceso iš šono. Ir su laiku tokia sistema turėtų "užsilenkti".
Myslius 2020-05-04 20:10
Kokia pvz saules paskirtis ir tikslas? Tiesiog sukrito daug materijos i viena vieta, tas pats su visata. Ar kilme? is kur kilo Nepasakysi kad is anyksciu. Tikslai ar paskirtys, kilmes cia zmogiski ismislai
bahuriux 2020-05-04 22:48
Anot mano hipotezės ir mainstrym hipotezių iki sprogimo nebuvo nieko, absoliučiai nieko ant tiek nieko nebuvo, kad net erdvės ir laiko nebuvo jau neminint kažkokios materijos, ar kažkokių saveikos pernešėjų. Tam tikra prasme nebuvo ir pačio taško, nes singuliarumas neužima nei kiek erdvės jo tankis begalinis, nes nėra jokių linijinių matmenų. O nebuvo nieko aplink nes stebimoji visata buvo išskydusi/išsiplėtusi ir sumažėjusi tarkim iki planko ilgio. Visi visatos pikseliai daugiau nebebuvo niekaip susieti. O jei palei mainstrymą tai irgi nebuvo absoliučiai nieko, tik pyst ir yra viskas iš singuliaraus taško. Už sprogimo ribos irgi nėra nieko, kaip ir iki sprogimo, bet yra spėlionių, kad visata begalinio dydžio, tai reiškia kad nėra tokio dalyko kaip už sprogimo ribos nėra pačios ribos begalybėje, bet to niekas negali patikrinti. Dėl rūšių, atrandama naujų rūšių daug daugiau, nei jų išnyksta. Tos kurios buvo laikomos išnykusiomis atsiranda iš naujo. Mikrobų augalų ir tt. yra daug, tai gyvybei nėra problemos suklestėti vėl ir vėl ateinančius ~4 milijardus metų, sykį susikūrė mechanizmas perduoti informacijai lastelėms ar mikrobams su genetinėmis mutacijomis, tai to proceso jau nesustabdysi. Būtent mutacijos ir leidžia prisitaikyti gyviems organizmams prie esamų, ar pakitusių salygų.
vytautas50 2020-05-04 23:32
Na apie kažko naujo atsiradimą niekas nekalba nebent suradimą to kas dar buvo nerasta. O nuo 100 iki 1000 kartų padidėjusį nykimą kalba. Bet iš šono žiūrint į akis krenta didžiulis "techninis" skirtumas pvz tarp dinozaurų pasaulio ir dabartinio. Man labiau primena vieno nevykusio projekto sunaikinimą ir sukūrimą visiškai kitokios versijos. Žinant technologiją tai labai greitai ir paprastai padaroma. Nereikalingi jokie milijardai metų. Keli tūkstančiai metų ir visiškai naujas biologinis pasaulis. Praktiškai net žmonės dalinai moka tokias greitas modifikacijas. Su gilesnėmis žiniomis tai dar paprasčiau. Bendrai kas liečia dėl sprogstančio taško teorijos tai tik viena iš daugelio teorijų. Prie tokių teorijų lygiai taip pat galima priskirti ir kokio nors pirminio intelekto veiklos rezultatą. Nereiktų to tapatinti su religiniu supratimu ir tikėjimu. Nes šis pasaulis sukurtas žiauriai ne tobulai o religijos teigia kad čia viskas tobula ir trykšta dievo meile ko realybėje nesimato. Atvirkščiai vyrauja kančia ir problemos. Labai prieštaringas pats faktas kad norint egzistuoti reikia suėsti kitą gyvybę. Jokiu dieviškumu čia net nekvepia. Bet pats intelekto kaip žmogaus keistos ir išskirtinės savybės verčia susimąstyti.
Dannas3 2020-05-05 10:12
Gerai skamba mainstrymine ir ne. Gal tiesiog kalbekim paprastai- mainstrymine ta kuri savo teorijas siuo metu turi kuo pagryst matematiskai, o ko nezino, sako kad nezino(tai yra kas buvo pries DS). O nemeinstrymines teorijos labai greit subliuksta matematiskai, bet dazniausiai kaip nekeista jie galvoja kad ju fantazinos teisingos. Kliedesiai su boruze super anekdotas. Vytautai gerai mastai, masiniai isnykimai kuriu buvo ne vienas, buvo svarbi musu atsiradimo salyga. Tik beje jie turi paprastai aprasomas priezastis, nekisant kurejo rankos, kas tai bebutu pagal tavo vaizduote. Ar galvoji kad Čialebinsko meteoritas pries kelis metus ar Tunguskos pries 100, buvo irgi kureju papokstavimai? Toliau pamastymai apie taska, kad kazkas aplink turejo buti. Mums labai sunku isivaizduoti kad nieko nebuvo, nes net kalbant apie nieka galvojam kad tai kazkas. Cia jau galima filosofuot sia savoka. Bet esme ne kas buvo iki DS, o kas sukele ji. Ar tai kvantines fluktacijos ar dar kazkas.
vytautas50 2020-05-05 10:48
Man tai įrodo kad religijų supratimas apie dievą yra neteisingas. Nes esant tobulam kūrėjui taip kreivai nėra prasmės kurti kad kažkas kristų iš dangaus. Nevykęs kūrybos brokas. Tai reiškia jokio ale dievo darbas. Bet žinant kaip taip pat nevykusiai kuria žmonės logiška kad kažkas gudresnis galėjo priskaldyti malkų ir tuo pačiu nesunkiai sukurti pačius žmonės. Taip pat stipriai kreivai. Pats faktas kad žmonės turi intelektą ir gali kurti sako kad gali būti ir kitas intelektas ar intelektai kurie taip pat gali kurti ir dar "įdomiau". Matant savo intelektą logiška kad gali būti ir kitas. Be šios logikos kodėl man priimtinesnė ši versija nei taško sprogimo teorija. Tiesiog praktinė asmeninė patirtis to ko normaliai būti negali. Pvz iš niekur nieko imi ir prarandi kūno valdymą parai laiko. Tokia komos būsena. Ir kai viskas įvyksta kaip turi įvykti jauti kaip tiesiog grąžinamas kūno valdymas. Arba važiuojant ima ir sustingsta koja. Automobilis atitinkamai laiko vienodą mažą greitį ir tiesiog akyse formuojasi kelios avarinės situacijos. Jei važiuotum greičiau būtų labai blogai. Ir atitinkamai daug tokių keistų gyvenimo situacijų kuriose tiesiog gelbėjama gyvybė. Be to man bandę pakenkti žmonės po to natūraliai stipriai nukenčia patys. Netgi iki visiško susinaikinimo. Todėl turiu įtarimą kad ne viskas taip paprasta kaip taško sprogimas. Yra priežastis ir pasekmė. Šiaip niekada nebuvau ir ne esu tikintis. Remiuosi tik savo asmenine patirtimi. O ji pilna "aštrių" pojūčių. Labai dažnai vyko žaidimas su mirtimi ir vis gyvas.
Arunas1948 2020-05-05 10:54
Jie sprendzia tokius sudetingus reiskinius o as siandien stebiu skruzdeles ir galvoju kaip jos randa namus, pakeliau akis i dangu skrenda zasys tiesiai i siaure, is kur jos zino kur siaure, i miska skraido pauksteliai, kaip jie randa savo lizda va cia atsakymu nera o jus norit atsakymu apie visata, esat skruzdeles sioj visatoj arba kokio milzino kojos molekuleje kai atsius vaistu ir nebeliks jusu..