Krūties vėžys neateina vienas - juo sirgusioms moterims rekomenduojama išsitirti ir dėl šių ligų  ()

Pažangus medicininis gydymas gali padėti pacientams, sergantiems krūties vėžiu, tačiau dėl šios ligos kyla ir kitos sveikatos problemos.


Šiaurės Amerikos menopauzės draugijos tyrėjai neseniai atliko tyrimą, siekdami įvertinti širdies ligų rizikos veiksnius moterims po menopauzės, sirgusioms krūties vėžiu.

Jie tyrė moteris po menopauzės, sirgusias krūties vėžiu ir nesirgusias.

Po rezultatų analizės jie paskelbė, kad krūties vėžį ir menopauzę išgyvenusios moterys, buvo labiau linkusios sirgti metaboliniu sindromu, diabetu ir nutukimu.

Jos dažniau sirgo ateroskleroze, kuri atsiranda, kai riebalų perteklius užkemša arterijas, ir hipertrigliceridemija, kuri taip pat pasireiškia dėl riebalų pertekliaus kraujyje.

Mokslininkai pažymėjo, kad abu šie sutrikimai lemia didesnę tikimybę sirgti širdies ligomis.

„Širdies ligos dažniau pasireiškia krūties vėžiu sirgusioms moterims dėl chemoterapijos, radiacijos terapijos ir aromatazės inhibitorių, kurie mažina estrogeno kiekį organizme“, - teigiama JoAnn Pinkerton pranešime.

Tyrėjų komanda tvirtino, kad pakeitus gyvenimo būdą, rūpinantis sveikata, sumažėtų tiek krūties vėžio atsinaujinimo, tiek širdies ligų rizika.

Jie taip pat paragino moteris nueiti į kardiologines konsultacijas, kai joms diagnozuojamas krūties vėžys ir tikrintis sveikatą pasibaigus vėžio gydymui.

Parengta pagal houstonchronicle.com

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai ()