Dietologė patarė, koks maistas padės greičiau sveikti susirgus: vaisiai ir daržovės tokiu atveju tik antroje vietoje

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

arduain 2020-12-23 18:18
Mūsų organizmai yra ilgos evoliucijos produktai. Klausimėlis - kodėl tada sergant prapuola apetitas, juk logiškai mąstant tada kaip tik reikia daugiau energijos ligai įveikti? Taip yra todėl, kad maisto virškinimas suryja didžiąją dalį energijos, kuri taip reikalinga kovai su liga ir organizmas renkasi mažesnę blogybę. Juolab, kad šiais laikais beveik visi atsargų turime perteklių - tereikia pasičiupinėti raukšles aplink savo pilvą... O keleto nereikalingų kilogramų deficitas tik padės lengviau atsistoti ant kojų po ligos, juk neužtruksime jų užsiauginti su viršpelniu per savaitę kitą, ar ne? Vaisiai ir daržovės yra tai, ką žmonija vartojo visą laiką, o mėsą nuolat vartoja tik paskutinius 100 metų. Dauguma žmonių gali badauti 40 dienų, netgi su didele nauda organizmui (aišku, geriant vandenį), kuris per tą laiką išsivalo nuo viso per gyvenimą suvalgyto brudo.
conjurer 2020-12-24 15:09
Jei taip manai, pabandyk. Visiems kitiems nerekomenduoju, tai yra labai rizikingas dalykas, kuris neretai baigiasi mirtimi.
Bruonius 2020-12-24 17:15
Bar bar bar. Cia delfis? "Specialistu" patarimai padesiantys greiciau buti isgabentam kojomis i prieki budavo spausdinami ten!
conjurer 2020-12-24 18:17
Vien tik šito straipsnio skaitymas padidina riziką susirgti smegenų vėžiu 114%.