Daugelio mėgstamas vaisius turi netikėtą poveikį: 4 faktai, kurie maloniai nustebins  (2)

Niekas nepaneigs, kad bananai – vieni populiariausių vaisių. Žmonės juos mėgsta už gerą skonį ir universalumą – bananus galima valgyti ir kaip desertą ar užkandį, ir paruošti su jais daugybę įvairių patiekalų – nuo rytinės košės iki duonos ar keksiukų. Be to, bananai nėra brangūs.


Taip pat niekam ne paslaptis, kad bananuose yra daug medžiagų, stiprinančių širdį ir kraujagysles. Tačiau tuo bananų nauda nesibaigia. Ekspertai sako, kad šis populiarus vaisius gali būti rimta parama imuninei sistemai ir padėti apsaugoti jus nuo kai kurių ligų. Štai 4 faktai, kuriuos išvardijo „Eat this“.

1. Gali padėti sumažinti riziką susirgti storosios žarnos vėžiu

Storosios žarnos vėžys – vienas dažniausių šiuolaikinėje visuomenėje, kasmet nusinešantis nemažai tiek vyrų, tiek moterų gyvybių. Pasirodo, kad vartodami maisto produktus, kuriuose gausu atsparaus krakmolo, pavyzdžiui, bananus, galite sumažinti jo riziką. Remiantis 2013 m. atlikta tyrimų apžvalga, paskelbtoje „Current Opinion in Gastroenterology“, atsparus krakmolas veiksmingai mažina uždegimą ir gali padėti sumažinti riziką susirgti storosios žarnos vėžiu.

Skaitomiausi Naujausi

 

2. Gali sustiprinti imunitetą po treniruotės

Ieškote idealaus maisto, kuris padidintų ištvermę prieš treniruotes ir stiprintų imuninę sistemą? Užuot griebęsi baltymų batonėlio, čiupkite bananą. Remiantis 2012 m. paskelbtu „PLOS One“ tyrimu, asmenys, kurie prieš 75 km kelionę dviračiu suvalgė bananą, turėjo mažiau ryškų imuninę sistemą silpninantį atsaką į didžiulį fizinį krūvį, įskaitant mažesnį fizinio krūvio sukeltą uždegimą ir oksidacinį stresą.

3. Gali pagerinti viso žarnyno sveikatą

Didžioji dauguma imuninių ląstelių gyvena virškinamajame trakte, todėl žarnyno sveikata yra nepaprastai svarbi, jei norite ilgai likti sveiki. Bananai gali padėti palaikyti sveiką naudingų bakterijų pusiausvyrą žarnyne ir taip sustiprinti imuninę sistemą. 2017 m. Amerikos mikrobiologijos draugijos žurnale „mBio“ paskelbta, kad atsparus krakmolas – toks, kokio yra bananuose – gali padėti klestėti naudingoms žarnyno bakterijoms, o taip pat padidinti organizmo medžiagų apykaitą.

 

4. Gali padidinti atsparumą gripo virusams

Norite kitą gripo sezoną likti saugūs? Pabandykite dabar į kassavaitinę rutiną įtraukti keletą bananų. Remiantis PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America) 2020 m. paskelbtu tyrimu, bananuose esantis lektinas – sacharidus prijungiantis baltymas – gali padidinti atsparumą daugeliui gripo viruso padermių.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(14)
(4)
(10)

Komentarai (2)