Kas nutiktų, jeigu kiekvienoje Saulės sistemos planetoje paleistume kamuoliuką? Planetų mokslininkas viską atskleidė įdomiame vaizdo įraše (Video)  ()

Vasara – pats laikas žaisti su kamuoliu. O kaip būtų jeigu su kamuoliu žaistume kitose mūsų Saulės sistemos planetose?


Planetų mokslininkas daktaras Jamesas O'Donoghue sukūrė smagią animaciją, kurioje parodyta, kaip greitai objektas nukrenta ant tokių vietų kaip Saulė, Žemė, Cerera, Jupiteris, Mėnulis ar Plutonas.

Filmuke matomas kamuoliukas krenta iš 1 km. atstumo į kiekvieno objekto paviršių, darant prielaidą, kad nėra oro pasipriešinimo.

Galime palyginti, kaip skirtinguose dangaus kūnuose judėtų kamuoliukas: Saulėje 1 km atstumą kamuoliukas nukrenta per 2,7 sekundės, o Žemėje – per 14,3 sekundės.

„Tai turėtų padėti suprasti, kokią trauką jaustumėte būdami kiekviename objekte“, – sakė J. O'Donoghue.

O kaip dėl gravitacijos didelėse planetose? Įdomu tai, kad kamuoliukui nukristi Saturne prireikia 13,8 sekundės, o Urane – 15 sekundžių.

 

 

 

 

 

 

„Gali nustebinti tai, kad didžiųjų planetų traukos jėga paviršiuje yra panaši į mažesnių planetų traukos jėgą“, – sako J. O'Donoghue.

„Pavyzdžiui, Uranas kamuoliuką traukia žemyn lėčiau nei Žemėje! Kodėl? Todėl, kad dėl mažo vidutinio tankio Urano paviršius yra toli nuo didžiosios masės dalies. Panašiai ir Marso masė yra beveik dvigubai didesnė už Merkurijaus masę, bet matote, kad paviršiaus gravitacija iš tikrųjų yra tokia pati... Tai rodo, kad Merkurijus yra daug tankesnis už Marsą.“

Skaitomiausi Naujausi

 

Cerera yra prasčiausia vieta Saulės sistemoje žaidimui su kamuoliu. Čia kamuoliukas 1 km nukrenta per 84,3 sekundės.

Kurdamas vaizdo įrašą J. O'Donoghue kartu su astronomu Rami Mandowu naudojosi NASA planetų informacija. O'Donoghue taip pat nurodė vieną garsiausių kada nors atliktų gravitacijos eksperimentų, kurį atliko astronautas Dave'as Scottas Mėnulyje:

 

O'Donoghue savo „YouTube“ kanale turi ir daugiau puikių vaizdo įrašų.

Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(3)
(11)

Komentarai ()