Po dalelių susidūrimo tikrai gali susidaryti juodosios skylės

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Baaaik 2010-01-26 12:37
Yra du beribiai dalykai, visata ir žmonių kvailumas. Bet dėl visatos aš abejoju. Albertas Einšteinas Tinka tau sie Einsteino zodziai, kuriuos pats uzsirases:)
Arta 2010-01-26 22:09
GeV riba, taigi reiskiasi taip, lyg butu vienos jegos pasireiskimas. Del tos pacios priezasties gravitacija irgi "stipreja", nors su gravitacija yra "atskira sneka", nes kol kas nera atrastas gravitacine saveika pernesanti elementarioji dalele, kuri tik hipotetiskai vadinama gravitonu. Taigi artejant prie dideliu energiju, visos dabartines jegos "vienijasi" ir Visatos gimimo metu jos turejo reikstis kaip viena jega. Laikoma, kad gravitacija ankstyvosiose Visatos stadijose buvo kaip pagrindinis veikejas to meto jegu scenoje. Del to apie adronu kolaideri ir kalbama, kaip apie priemone pazvelgt i Visatos praeiti.
rimka 2010-01-26 22:39
10^14 GeV ?? tokios energijos tai cia tikrai niekas netures. tai cia kiek? beveik 10^10 kartu daugiau nei lhc?
kikilis 2010-01-26 23:15
Butent, tokios energijos reikia, jei neturim papildomu matavimu. Jei turim, uzteks lhc. Galu gale, kvazaruose daleles igauna zymiai didesnes energijas, mes praktiskai turetumem buti apspinduliuoti juodosiomis skylemis. Bet koks skirtumas, jei jos micro dydzio: isivaizduok elektrona, virtusi juodaja skyle- elektronas yra taskine dalele, juodoji skyle is eletrono- ta pati taskine dalele su tomis paciomis savybemis- http://en.wikipedia.org/wiki/Black_hole_electron Juk tai nieko nekeicia, isskyrus suvokima apie Visata
Arta 2010-01-27 16:14
Taip, 10^14 GeV sunkiai bepasiekiama, bet fizikai dar viliasi, jog kvarkai matyt irgi nera nedalomos daleles ir galbut jas sudaro kokie nors preonai, kuriu "isaiskinimui" uztektu ir 10^5 GeV. Ir manau, kad jie teisus (del kvarku nedalomumo). Kad kvazarai patys galingiausi Visatos objektai kazin ar tai butinai reiskia, kad net jei jie ir "gamina" mikroskyles, mes butinai jas turetume pajausti. Visu pirma patys jie yra beveik netoli Visatos horizonto (bent jau uz mlrd s.m.), tai mikroskyliu tokiame tolyje vargu ar uzfiksuotume, o kvazaro energingu daleliu srautui sukurti j.skyles arciau musu, manau, maza tikimybe, nes tarpgalaktine ar tarpzvaigzdine erdve yra be galo reta ir susidurti su "pasipainiojusiomis" kitomis dalelemis turbut yra labai retas ivykis. Jei tokiu ir yra tai matyt mazai sansu tai uzfiksuoti. Be to pati energinga dalele dar nereiskia savaiminio j.skyles atsiradimo. Nes mikroskyles susikuria nuo be galo didelio medziagos tankio, kurį ta energinga dalele gali sukurti, atsitrenkdama i kita dalele. Bet jei net kolaideryje specialiai sutrenkiant tas daleles yra nedaug sansu, kad susikurs tokios idealios salygos mikroskylei atsirasti, tai kosmineje erdveje tai turetu buti dar sunkiau.